Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. júla 2013

Trh práce vo Veľkej Británii sa zotavuje, platy rastúTrh práce vo Veľkej Británii sa v júni zotavoval rýchlejším tempom ako doposiaľ a v krajine rástli aj platy. Vyplýva to z v pondelok zverejnených údajov britskej zamestnávateľskej ...Zdieľať
zena kancelaria muz praca LONDÝN 8. júla (WEBNOVINY) - Trh práce vo Veľkej Británii sa v júni zotavoval rýchlejším tempom ako doposiaľ a v krajine rástli aj platy.


Vyplýva to z v pondelok zverejnených údajov britskej zamestnávateľskej konfederácie REC.

"Na britskom pracovnom trhu vidíme zrýchlenie, keďže trvalé zamestnanie si v júni našlo najviac ľudí za posledné dva roky a dopyt po zamestnancoch je na trojročnom maxime," komentoval riaditeľ REC Kevin Green údaje prieskumu, ktorý konfederácia urobila v spolupráci s konzultačnou spoločnosťou KPMG.

Index, ktorý meria novo obsadené trvalé pracovné pozície rástol najrýchlejším tempom od apríla, prudký rast však zaznamenali aj dočasné pracovné miesta. Počet otvorených pracovných pozícií dokonca dosiahol najvyššiu úroveň za posledné tri roky.

Britský trh práce počas krízy neutrpel až toľko ako celá ekonomika, najmä vďaka ochote Britov akceptovať v záujme zachovania si práce zvýšenie platov pod úrovňou inflácie. Pondelňajšie výsledky prieskumu REC a KPMG pritom ukázali, že platy trvalých zamestnancov v krajine v júni rástli najrýchlejšie za posledné takmer dva roky a hodinové odmeny dočasných zamestnancov narástli na najvyššie hodnoty za viac ako päť rokov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentská kandidatúra je služba priateľom, tvrdí Osuský
<< predchádzajúci článok
Pilot juhokórejského lietadla nemal dosť skúseností