Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

05. júla 2020

Trinásty štart spoločnosti Rocket Lab nevyšiel, raketa mala vyniesť do vesmíru sedem satelitov (video)Kalifornskej spoločnosti Rocket Lab, ktorá sa špecializuje na umiestňovanie malých satelitov na orbitu, nevyšiel jej trinásty ...Zdieľať
rocket lab elektron raketa do vesmiru 676x395 5.7.2020  - Kalifornskej spoločnosti Rocket Lab, ktorá sa špecializuje na umiestňovanie malých satelitov na orbitu, nevyšiel jej trinásty štart, ktorého cieľom bolo vynesenie siedmich satelitov. Informovali o tom zástupcovia spoločnosti sídliacej v kalifornskom Long Beach.


Problémy nastali zhruba štyri minúty po štarte rakety Electron zo základne v novozélandskej Mahii. Štart, prvá fáza aj oddelenie pritom boli v poriadku, konštatovala spoločnosť Rocket Lab vo vyhlásení.

Príčinu zlyhania vyšetrujú. Pred nehodou mali rakety Electron za sebou 11 po sebe nasledujúcich úspešných štartov.

Rocket Lab mala následne v pláne pravidelné štarty každý mesiac, až do budúceho roku. Medzi týmito misiami pritom boli naplánované aj spolupráce s americkými Vesmírnymi silami a NASA.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Trinásty štart spoločnosti Rocket Lab nevyšiel, raketa mala vyniesť do vesmíru sedem satelitov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Astronómom sa podarilo zachytiť farebný záber formujúcej sa hviezdokopy
<< predchádzajúci článok
The Rock ovládol Instagram, v rebríčku najbohatších celebrít predbehol aj Kylie Jenner

Trinásty štart spoločnosti Rocket Lab nevyšiel, raketa mala vyniesť do vesmíru sedem satelitov (video) - diskusné fórum čitateľov