13. apríla 2013

Trnava remizovala v šlágri so Slovanom, polícia sa zapotila

V sobotu je v Corgoň lige na programe päť zápasov 26. kola. Tri stretnutia so začiatkom o 14:30 hod. sa už dohrali. Najväčší šláger sa hral v Trnave, futbalisti Spartaka privítali lídra ...

spartak trnava slovan bratislava 00 TRNAVA 13. apríla (WEBNOVINY) - V sobotu je v Corgoň lige na programe päť zápasov 26. kola. Tri stretnutia so začiatkom o 14:30 hod. sa už dohrali.

Najväčší šláger sa hral v Trnave, futbalisti Spartaka privítali lídra tabuľky. Domáci ani Slovanisti sa strelecky nepresadili a zrodila sa bezgólová remíza 0:0.

Počas zápasu sa zranili štyria ľudia. Dvoch previezli do nemocnice. Jedným zo zranených je aj policajt, ktorého na ruke popálila zrejme zábavná pyrotechnika. Polícia po stretnutí eskortovala bratislavských fanúšikov na železničnú stanicu.

Diváci gól nevideli ani v súboji Košíc s Trenčínom. Prvú jarnú výhru si do tabuľky pripísali futbalisti Tatrana Prešov, ktorí porazili na domácom trávniku Ružomberok 3:1.

Od 17.30 hod. sú na programe ešte dva dueli - Žilina hostí Senicu a Banská Bystrica privíta Zlaté Moravce.

Futbal - Corgoň liga 2012/2013 - 26. kolo - sobota:

MFK Košice - AS Trenčín 0:0

ŽK: 32. Mazan, 47. Wililiam, 65. Štefánik (všetci Trenčín), rozhodovali: Horváth - Slyško, Tomčík, 2752 divákov

Košice: Ružinský - Mikuláš Tóth, Ostojič, P. Bašista, Sekulič - P. Kavka (89. Skvašík) - Hovančík - Viazanko (73. K. Diaby), Šinglár (46. Bukata), U. Matič - O. Diaby
Trenčín: Volešák - Čögley, Rodríguez da Silva, Bednárik, R. Mazáň - Baéz - Mazan (90. Ďuriška), Štefánik, Lobotka, Holúbek - William (80. Frimmel)

Obrazom: Košice remizovali s Trenčínom 0:0

I. polčas

Stretnutie v Čermeli začali lepšie hostia z Trenčína, ktorý boli technicky lepší. Viac sa im darili kombinácie a boli väčšou hrozbou pre brankára. V 12. min Holúbek tesne minul bránku Košíc a o tri minúty neskôr jeho hlavička smerovala nad. Až od polovice prvého dejstva sa viac začali osmeľovať domáci a po polhodine hry mali dve veľké šance.

Zľava: Aldo Omar Baez z Trenčína a Boris Sekuliš z Košíc v zápase 26. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Košice - AS Trenčín.Foto: SITA/Ivan FleischerNajprv Sekulič prekľučkoval okolo troch hráčov, ale ľavačkou poslal loptu vedľa.

Zakrátko O. Diaby po Viazankovej prihrávke pred Volešákom tesne minul jeho bránku.

II. polčas

Druhý polčas sa obrazom hry podobal na prvý. Na začiatku síce Matič dobrou strelou vyskúšal pozornosť Volešáka, ale loptu mali častejšie Trenčania.

V 70. min sa Mazáň ocitol vo vyloženej šanci, Ružinský však skvele zasiahol.

O sedem minút neskôr Williamova hlavička smerovala nad košickú bránku.

Na druhej strane Matič zopakoval strelu do stredu, s ktorou Volešák nemal žiadny problém.

Tri minúty pred koncom sa usiloval strhnúť víťazstvo na trenčiansku stranu Holúbek, ale Ružinsky si s jeho pokusom poradil.

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 0:0

ŽK: 33. Vyskočil, 35. Grabež, 66. Janečka - 37. Gorosito, 56. Kladrubský, rozhodovali: Samotný - E. Weiss, Poláček, 7011 divákov

Trnava: Rusov - Janečka, Gross, P. Čarnota, Ciprys (82. Mikinič) - Grabež, M. Kaščák - Schranz, I. Hodúr, Mikovič (31. E. Sabo) - Vyskočil (77. Lietava)
Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Pauschek - Milinkovič, Kladrubský, Grendel, I. Žofčák (89. Hlohovský) - Halenár (60. Seydouba Soumah), L. Peltier (76. Szarka)

Hlasy:
Peter Zelenský (tréner Trnavy): "Slovan bol futbalovejší, zaslúžene kráča za vytúženým cieľom. Ak by premenil jedenástku, ťažko by sme získali vytúžený bod. My sme hrali s plným nasadením, mali sme náznaky útočného aj kombinačného futbalu a ak by sme si takto počínali v predchádzajúcich zápasoch, mali by sme oveľa viac bodov."

Samuel Slovák (tréner Slovana): "Zápas pred peknou diváckou kulisou, aj keď v aprílovom daždivo - slnečnom počasí, mal výbornú úroveň. Spartak sa vybičoval k fantastickému výkonu, škoda nasej zahodenej jedenástky."

Obrazom: Trnava remizovala v šlágri kola so Slovanom

I. polčas

Spartak bez zranených Tomačeka a Vlaska a s Karhanom na lavičke, ale už s uzdraveným Schranzom v zostave, sa pustil do favorita z Pasienkov s dôrazom i rešpektom.

Bezpečnostné opatrenia pred 26. kolom futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava.Foto: SITA/Ivan KopčániTrnavskí fanúšikovia počas 26. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Foto: SITA/Ivan KopčániNa mokrom povrchu mala lopta väčší sklz, čo pri spracovaní často robilo hráčom problémy. Prudký dážď však priniesol svieži futbal.

V 9. min po druhom rohovom kope Milinkoviča narobila rotovaná lopta zmätok pred trnavskou bránkou, ale Gross s prehľadom odvrátil. Hra sa prelievala zo strany na stranu, odvekí rivali si dôsledným obsadzovaním nič nedarovali.

V 15. min sa odhodlal k strele z 15 m Vyskočil, ale netrafil bránku Putnockého. Od 33. min sa vášne z tribún preniesli aj na trávnik a rozhodca žltými kartami odmeňoval nekompromisné zákroky.

V 40. min prenikol Schranz za obranu, Bagayoko tvrdo položil v šestnástke Trnavčana na trávnik, tribúny i hráči Spartaka sa dožadovali pokutového kopu, ale arbiter Samotný ich nevypočul.

II. polčas

Po obrátke domáci s útočným apetítom naďalej dobýjali bránku Putnockého, ale bez gólového efektu. V 63. min sa hosťujúci Milinkovič z hranice šestnástky pokúsil otvoriť skóre, jeho tvrdú strelu gólman Rusov zneškodnil.

Slovanisti postupne zvyšovali obrátky, dobre kombinovali a vzrušujúca situácia prišla v 66. min. V pokutovom území Trnavy Janečka poslal k zemi Grendela, videl žltú kartu, na biely bod si postavil loptu Peltier, ale jeho strelu k ľavej žrdi vytlačil Rusov.

Vzápätí sa v brejkovom úniku ocitol pred Putnockým Schranz, gólman Bratislavčanov však stál pevne medzi žrďami. V 86. min bol v dobrej šanci striedajúci Lietava, ale jeho prízemný center z otočky obrana Slovana odvrátila.

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 3:1 (1:0)

Góly: 13. Jakovlev, 61. L. Hruška, 79. J. Novák - 48. Ďubek, bez kariet, rozhodovali: Vlk - R. Sluk, Petríček, 1350 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, P. Petráš, Brezinský, Krob - P. Lipták - Jakovlev, Gergel, M. Poliaček (61. L. Hruška) - M. Marcin (74. Jacko), J. Novák (86. Papaj)
Ružomberok: L. Zich - P. Maslo, Práznovský, Greššák, Ondrek (44. M. Nosek) - Bielák, L. Lupták (46. Serečin), M. Nagy (73. Mulumba Mukendi), Almaský - Ďubek - Zreľák

Hlasy:
Ladislav Totkovič (tréner Prešova): "Už predtým v Trenčíne nám nikto neveril, ale my sme dokázali získať bod. Po tom zápase som tvrdil, že ak je moje mužstvo kompletné, má svoju silu. V dnešnom stretnutí sa to naplno potvrdilo. Chlapci doslova oddreli celý duel a mohli zvíťaziť aj vyšším rozdielom."

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): "Nepopieram, že sme v Prešove chceli získať minimálne bod. Na druhej strane sme vedeli, že aj domáci súrne potrebujú konečne vyhrať. Do 15. min sme však boli pasívni a vedenie Tatrana bolo spravodlivé. Potom sme mohli vyrovnať, ale dva súboje nášho Zreľáka a domáceho Diviša skončili v prospech brankára súpera. Keď sme na začiatku druhého polčasu dokázali vyrovnať, Prešov dal aj za prispenia šťasteny ďalší gól. Všetky plány nám možno definitívne pochoval vynútený odchod zraneného Ďubeka z ihriska krátko po treťom striedaní."

I. polčas

Prešov v prvom polčase čiastkovým výsledkom i hrou konečne potešil svojich priaznivcov. Domáci možno bojovali aj za trénera Totkoviča, ktorého pozícia na lavičke 1. FC Tatran je stále neistá.

Šarišania si vypracovali oveľa viac šancí. Už v úvode ohrozil brankára hostí dvakrát Ján Novák, po ňom aj Brezinský. V 13. min Novák do tretice neuspel, ale po chvíli rozjasal domáce hľadisko Jakovlev, ktorý po centri Kroba otvoril gólový účet.

Až v 27. min sa k vážnejšiemu zakončeniu dostali aj hostia z Ružomberka. Ondrekov oblúčik z 20 m riadne natiahol Diviša a onedlho hlavičkoval Zreľák prudko a nebezpečne k žrdi a domáci brankár musel znova ukázať svoje umenie. Potom na opačnom konci z rohu pokutového územia prudko pálil nad Marcin a po ňom preveril Zicha aj ľavý obranca Tatrana Krob.

V 41. min prešovský brankár Diviš zobral istý gól z kopačky Greššákovi a dve minúty pred prestávkou mal najväčšiu šancu hostí v prvom dejstve Zreľák, ktorý nevyužil samostatný nájazd.

II. polčas

Mierny dážď, ktorý sa spustil na začiatku druhého polčasu, akoby pokropil iba hráčov hostí - Ďubek v 48. min vyrovnal a začínalo sa odznova. Šarišania dokázali odpovedať správnym spôsobom.

Striedajúci Hruška už po niekoľkých sekundách svojho pobytu na trávniku zužitkoval v 61. min prihrávku Nováka - 2:1. Od 78. min vyhliadky hostí na dobrý výsledok ešte viac klesli po tom, ako zranený Ďubek musel opustiť ihrisko a Ružomberčania dohrávali iba desiati.

O minútu neskôr dosiahol svoj prvý gól v prešovskom drese Novák a stanovil ním konečný výsledok.