26. októbra 2013

Trnavčania zvíťazili v Košiciach 3:1

Na snímke gólová radosť hráčov FC Spartak Trnava

Na snímke gólová radosť hráčov FC Spartak Trnava Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Košice 26. októbra (TASR) - V košickom Čermeli sa prvá akcia zrodila v 10. minúte, keď Duda v dobrej pozícii trafil iba dobre stojaceho Filipka. Vzápätí sa dostal k lopte Novák, ale nenamieril presne. Obidve družstvá pozorne bránili a snažili sa o rýchly prechod do protiútokov. V 24. minúte mieril ešte domáci Duda nad, no o štyri minúty neskôr po jeho rohu netrafil dobre loptu Novák, tá sa dostala k voľnému Oumarovi Diabymu a ten sa nepomýlil - 1:0. Na začiatku 34. minúty pohrozil strelou po zemi hosťujúci Sabo a o niekoľko sekúnd neskôr sa po peknej kolmici presadil Vlasko - 1:1. Hostia udreli po druhý raz v 39. minúte, keď Chovanec z ľavej strany prekvapil Tofiloského - 1:2. Dve minúty pred koncom prvého polčasu predviedol peknú individuálnu akciu Novák, Filipko si s jeho zakončením poradil.

Druhé dejstvo odštartoval nedovolený zákrok Tofiloského a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Sabo a zvýšil na 3:1 z pohľadu hostí. V 48. minúte bol blízko k ďalšiemu presnému zásahu Hodek, ale v sklze prestrelil košickú bránu. Trnavčania hýrili aktivitou i v nasledujúcich minútach, v 53. minúte napriahol nebezpečne Mikovič a po ňom o tri minúty neskôr i Sabo. Postupne sa hra vyrovnala, hral sa medzišestnástkový futbal a obaja súperi zakladali sporadické útočné akcie, ale bez gólového efektu.

MFK Košice - Spartak Trnava 1:3 (1:2)

Góly: 28. O. Diaby - 34. Vlasko, 39. Chovanec, 47. Sabo (11 m). Rozhodoval: Vlk, ŽK: Tofiloski, Sekulič - Adámik, K. Kuzma, Tóth, Augustini, 3616 divákov.

zostavy a striedania:

MFK Košice: Tofiloski - Šinglár, Bašista, Hovančík, Sekulič - Huk (52. Haskič), Bukata (79. Skvašík) - Novák, Duda, Viazanko (64. Kubík) - O. Diaby

Spartak Trnava: Filipko - Janečka, Tóth, Adámik, Sabo - Grabež - Procházka (62. Augustini), Vlasko (52. Mikovič), K. Kuzma, Chovanec - Hodek (74. Poznar)