Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

04. decembra 2022

Trojica čínskych astronautov sa vrátila na Zem, dokončovala stavbu vesmírnej staniceTrojica čínskych astronautov sa v nedeľu vrátila na Zem po šiestich mesiacoch na vesmírnej stanici Tchien-kung, ktorej stavbu dokončovali. Modul, v ktorom boli veliteľ Čchen Tung a astronauti Liou Jang a Cchaj ...Zdieľať
china_space_36212 2f16d4d4adac4dac8591610d7a18c9f7 676x451 4.12.2022  - Trojica čínskych astronautov sa v nedeľu vrátila na Zem po šiestich mesiacoch na vesmírnej stanici Tchien-kung, ktorej stavbu dokončovali. Modul, v ktorom boli veliteľ Čchen Tung a astronauti Liou Jang a Cchaj Sü-če, pristála v púšti Gobi na severe Číny približne o 20:10 miestneho času, informuje štátna televízia CCTV. Trojica bola súčasťou misie Šen-čou-14, ktorá odštartovala v júni.


Stanica Tchien-kung je súčasťou oficiálnych čínskych plánov pre trvalú prítomnosť ľudí na obežnej dráhe Zeme. V utorok posádka troch čínskych astronautov odletela pracovať na poslednej fáze výstavby stanice. Jej tretí a posledný modul sa k nej pripojil tento mesiac.

Čínsky vesmírny program je ambiciózny. Čína sa v roku 2003 po Sovietskom zväze a USA stala treťou krajinou sveta, ktorá samostatne poslala na obežnú dráhu svojho astronauta. Tiež už pristála so svojimi sondami na odvrátenej strane Mesiaca a na Marse. V roku 2020 jej sonda prvýkrát od 70. rokov minulého storočia priviezla na Zem mesačné horniny.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trojica čínskych astronautov sa vrátila na Zem, dokončovala stavbu vesmírnej stanice © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hečkovci: Sme šťastní, že patríme do úspešnej generácie 80. rokov
<< predchádzajúci článok
V Rusku našli viac ako tisíc mŕtvych tuleňov, pravdepodobne zomreli z prirodzených príčin