Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. júna 2019

Trump pozval Zelenského do WashingtonuNa snímke novozvolený ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský.Zdieľať
Na snímke novozvolený ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský. Foto: FOTO TASR/AP
Washington/Kyjev 15. júna (TASR) - Prezident Spojených štátov Donald Trump pozval svojho ukrajinského partnera Volodymyra Zelenského do Washingtonu. Oznámil to v piatok ukrajinský veľvyslanec v Spojených štátoch Valerij Čalyj. Zatiaľ podľa neho nebolo "odhalené", kedy by sa táto návšteva mohla uskutočniť, informovala agentúra UNIAN.


Čalyj hovoril o Trumpovej pozvánke počas svojho úvodného prejavu na summite Ukrajinsko-americkej pracovnej skupiny, ktorý organizovalo vo Washingtone Centrum pre americko-ukrajinské vzťahy.

Čalyj uviedol, že list Donalda Trumpa Zelenskému, v ktorom ho pozýva na návštevu do Washingtonu, je signálom podpory pre Ukrajinu, jej územnú celistvosť a cestu k euroatlantickej integrácii.

Na summite bol prítomný aj osobitný predstaviteľ ministerstva zahraničných vecí USA pre Ukrajinu Kurt Volker, ktorý zdôraznil, že USA neochvejne podporujú Ukrajinu, jej územnú celistvosť, zvrchovanosť a reformný kurz.

Kurt Volker už predtým uviedol, že americká delegácia po inaugurácii Zelenského diskutovala s Trumpom o budúcich kontaktoch s novým prezidentom Ukrajiny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Denník Večer predpovedá chaos na Blízkom východe
<< predchádzajúci článok
Vrahyňa odsúdená na 30 rokov vo väznici otehotnela, je na slobode

Trump pozval Zelenského do Washingtonu - diskusné fórum čitateľov