Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. januára 2019

Trump sa možno pre uzávierku vlády nezúčastní WEF v DavoseAmerický prezident Donald Trump, archívna snímka.Zdieľať
Americký prezident Donald Trump, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Washington 10. januára (TASR) - Americký prezident Donald Trump uvažuje pre čiastočnú uzávierku (shutdown) federálnych úradov o tom, že zruší svoju účasť na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) v Davose na konci januára.


Zatiaľ je jeho návšteva stále v pláne, ale ak bude uzávierka trvať až dovtedy, neodcestuje do Davosu, uviedol vo štvrtok Trump.

Rozpočtový spor medzi Trumpom a opozičnými demokratmi trvá už takmer tri týždne a zatiaľ je dohoda medzi oboma stranami v nedohľadne. Trump totiž trvá na výstavbe múru na hranici s Mexikom, ktorej financovanie demokrati odmietajú podporiť.

Svetové ekonomické fórum bude od 22. do 25. januára vo švajčiarskom Davose. Biely dom v polovici decembra oznámil, že Trump tam pocestuje na čele americkej delegácie, ktorej súčasťou budú aj minister zahraničných vecí Mike Pompeo, minister financií Steven Mnuchin, minister obchodu Wilbur Ross a obchodný splnomocnenec Robert Lighthizer. Mnuchin a Pompeo by sa mali zúčastniť viacerých diskusií. Do Davosu by prezidenta mali sprevádzať aj jeho zať Jared Kushner a dcéra Ivanka Trumpová.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Venezuelský socialista Maduro sa ujal druhého prezidentského mandátu
<< predchádzajúci článok
Detské obete únikovej hry odprevadili na večný odpočinok spoločne

Trump sa možno pre uzávierku vlády nezúčastní WEF v Davose - diskusné fórum čitateľov