Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. februára 2020

Turecko otvorilo pre migrantov hranice s Európou, oznámil prezident ErdoganTurecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu oznámil, že hranice krajiny s Európou sú otvorené. Na turecko-gréckych hraniciach sa už medzičasom zhromaždili tisícky migrantov. Rozhodnutie Turecka ...Zdieľať
aptopix_greece_turkey_migrants_81237 93161ec7b4254f3a883383a4cd1d813e 676x451 29.2.2020 (Webnoviny.sk) - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu oznámil, že hranice krajiny s Európou sú otvorené. Na turecko-gréckych hraniciach sa už medzičasom zhromaždili tisícky migrantov.


Rozhodnutie Turecka otvoriť hranice, ktoré prvý raz ohlásili vo štvrtok, v Grécku vnímajú ako pokus o nátlak na európske krajiny. Prišlo pritom v čase zvýšeného napätia medzi Tureckom a Sýriou.

Erdogan sa Európe aj v minulosti pravidelne vyhrážal tým, že prestane dodržiavať dohodu s úniou z roku 2016, ktorá ho viaže zadržiavať utečencov a migrantov na tureckom území, a zaplaví nimi európske krajiny.

Toto je však prvý raz, keď túto hrozbu naozaj demonštruje aj v praxi.

V Turecku sa momentálne nachádza okolo 3,5 milióna utečencov zo Sýrie a tiež veľký počet migrantov a utečencov z iných krajín, predovšetkým blízkovýchodných a severoafrických.


Zdroj: Webnoviny.sk - Turecko otvorilo pre migrantov hranice s Európou, oznámil prezident Erdogan © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V prešovskej väznici sa záujem o parlamentné voľby zdvojnásobil, Dominik volil spoza mreží prvýkrát
<< predchádzajúci článok
Colníci našli v rýchliku desaťtisíce pašovaných cigariet, sprievodcom odobrali odtlačky prstov

Turecko otvorilo pre migrantov hranice s Európou, oznámil prezident Erdogan - diskusné fórum čitateľov