Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. januára 2022

Turista celú noc blúdil v Chočských vrchoch, 55-ročného muža museli ratovať horskí záchranáriHorskí záchranári v piatok ráno úspešne pátrali po 55-ročnom mužovi, ktorý sa vo štvrtok večer vybral z Dolného Kubína do Chočských vrchov a v oblasti vrchu Havrania zablúdil. Informovala o tom Horská ...Zdieľať
271837278_292104639624475_6111486156777490908_n 676x380 14.1.2022 (Webnoviny.sk) - Horskí záchranári v piatok ráno úspešne pátrali po 55-ročnom mužovi, ktorý sa vo štvrtok večer vybral z Dolného Kubína do Chočských vrchov a v oblasti vrchu Havrania zablúdil. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke.


Muž podchladený a neschopný pohybu kontaktoval tiesňovú linku 155. „Nevedel uviesť presnú polohu, horskí záchranári mali len informáciu, že sa nachádza na zvážnici medzi vrchom Havrania a Vrchvarta. O súčinnosť boli požiadaní aj leteckí záchranári, tesne pred vzletom vrtuľníka sa ale podchladeného muža podarilo nájsť. Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti a zateplení ho horskí záchranári terénnym vozidlom transportovali do Lúčok, kde ho odovzdali privolanej posádke rýchlej zdravotnej pomoci," uviedla k zásahu HZS.


Zdroj: Webnoviny.sk - Turista celú noc blúdil v Chočských vrchoch, 55-ročného muža museli ratovať horskí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žilinka sa zúčastnil na oslavách v Moskve, podpísal program spolupráce s ruskou generálnou prokuratúrou
<< predchádzajúci článok
Vodič Citroënu nedal v Malackách prednosť druhému autu a spôsobil nehodu, javil známky požitia drog (foto)

Turista celú noc blúdil v Chočských vrchoch, 55-ročného muža museli ratovať horskí záchranári - diskusné fórum čitateľov