Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2019

Účastníci protestov v Hongkongu zablokovali hlavné dopravné tepnyNa archívnej snímke niekoľko tisíc ľudií demonštrovalo proti navrhovaným zmenám zákona.Zdieľať
Na archívnej snímke niekoľko tisíc ľudií demonštrovalo proti navrhovaným zmenám zákona. Foto: TASR/AP
Hongkong 12. júna (TASR) - Demonštranti v stredu zablokovali dve hlavné dopravné tepny v strednej časti Hongkongu v reakcii na plány hongkonskej vlády povoliť extradície do Číny. Informovala o tom agentúra AFP.


Tisícky ľudí obsadili dve cesty, čím zastavili dopravu. Protestujúci napodobňujú postup hnutia Occupy, ktoré v roku 2014 odštartovalo v Hongkongu kampaň za presadenie demokratických reforiem a na niekoľko mesiacov zablokovalo kľúčové križovatky.

Šéfka hongkonskej exekutívy Carrie Lamová v pondelok oznámila, že neplánuje stiahnuť kontroverzný návrh zákona o extradíciách, aj napriek státisícom protestujúcich, uviedol americký denník The New York Times.

Legislatívna úprava by umožnila vydávanie podozrivých do všetkých jurisdikcií, s ktorými Hongkong dosiaľ nemá príslušnú zmluvu - vrátane pevninskej Číny.

Rokovanie o zákone o extradícii odložili


Hongkonská legislatívna rada v stredu oznámila, že odložila rokovanie v súvislosti s kontroverzným návrhom zákona o extradícii po tom, ako demonštranti zablokovali prístup do budovy rady a sídla vlády. Informovali o tom agentúry AP a DPA.

Zákonodarcovia podľa DPA oznámili, že rokovanie sa uskutoční v neskoršom termíne.

Legislatívna úprava by umožnila vydávanie podozrivých do všetkých jurisdikcií, s ktorými Hongkong dosiaľ nemá príslušnú zmluvu - vrátane pevninskej Číny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SaS chce zakázať stranám ozbrojovanie a vytváranie ozbrojených zložiek
<< predchádzajúci článok
Bezpečnostná rada OSN odsúdila násilie v Sudáne

Účastníci protestov v Hongkongu zablokovali hlavné dopravné tepny - diskusné fórum čitateľov