11. apríla 2018

UEFA sa bude koncom mája zaoberať správaním Guardiolu

Tréner Pep Guardiola, archívna snímka.

Tréner Pep Guardiola, archívna snímka. Foto: TASR

Nyon 11. apríla (TASR) - Disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA) sa bude 31. mája zaoberať správaním trénera Manchestru City Pepa Guardiolu v utorňajšej odvete štvrťfinále Ligy majstrov proti FC Liverpool (1:2). Španielskeho kouča vykázali za verbálny útok na rozhodcov po polčasovom hvizde na tribúnu, odkiaľ, navyše, dával pokyny svojmu realizačnému tímu.

Guardiola tak bude okrem možnému trestu za vykázanie z lavičky čeliť aj konaniu pre nevhodné správanie. Vylúčeniu trénera predchádzalo nesprávne rozhodnutie arbitrov zo 42. minúty, keď neuznali regulárny gól "Citizens", ktorým by sa dostali do vedenia 2:0. V súčte dvoch stretnutí nestačili na Liverpool 1:5. Informovala o tom agentúra AP.