Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. mája 2024

Americký prezident Biden príde do Francúzska na 80. výročie vylodenia spojencov v NormandiiAmerický prezident Joe Biden zavíta na budúci týždeň na 80. výročie vylodenia spojencov v Normandii, ktoré otvorilo druhý front v druhej svetovej vojne. Kancelária francúzskeho ...Zdieľať
biden_93172 1 676x451 30.5.2024 (SITA.sk) - Americký prezident Joe Biden zavíta na budúci týždeň na 80. výročie vylodenia spojencov v Normandii, ktoré otvorilo druhý front v druhej svetovej vojne. Kancelária francúzskeho prezidenta vo štvrtok oznámila, že Emmanuel Macron bude 8. júla hostiť Bidena a jeho manželku Jill.


Obaja prezidenti budú diskutovať o „potrebe neochvejnej, dlhodobej podpory pre Ukrajinu“ v čase, keď sa do Európy vrátila vojna, 80 rokov po vylodení, ktoré viedlo k oslobodeniu Francúzska a kontinentu spod okupácie nacistickým Nemeckom, uviedla Macronova kancelária.

V Normandii sa na budúci týždeň na veľkých spomienkových slávnostiach zúčastní 25 hláv štátov a vlád spolu s desiatkami veteránov z druhej svetovej vojny na počesť takmer 160-tisíc vojakov z Británie, Spojených štátov, Kanady a ďalších krajín, ktorí sa vylodili 6. júna 1944.

Očakáva sa tiež účasť ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.


Zdroj: SITA.sk - Americký prezident Biden príde do Francúzska na 80. výročie vylodenia spojencov v Normandii © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Putinovým cieľom nie je dobyť mestá na východe Ukrajiny, tvrdí šéf českej diplomacie Lipavský. Čo ním teda je?
<< predchádzajúci článok
Ukrajina bude môcť útočiť na vojenské ciele v Rusku stíhačkami F-16 dodanými Dánskom