Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Veda

04. decembra 2022

Ukrajinskí vedci tvrdia, že objavili gén zodpovedný za neplodnosťUkrajinskí vedci oznámili, že objavili gén zodpovedný za poruchy sexuálneho vývoja a neplodnosť. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vedcov z Ústavu molekulárnej biológie a genetiky, ktorí ...Zdieľať
gettyimages 1367308805 676x451 4.12.2022  - Ukrajinskí vedci oznámili, že objavili gén zodpovedný za poruchy sexuálneho vývoja a neplodnosť. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vedcov z Ústavu molekulárnej biológie a genetiky, ktorí o tom informovali na svojej stránke na Facebooku.


Domnievajú sa, že mutácie génu DCL3 (STARD8) spôsobujú zlyhanie pohlavného vývoja a v dôsledku toho neplodnosť. Tento gén je taktiež súčasťou komplexného systému, ktorý môže viesť k rakovine pohlavných orgánov.

„Vedci z nášho ústavu uskutočnili dôležitý objav, ktorý pomôže pochopiť genetické mechanizmy komplexných sexuálnych porúch, urobiť prognózy pre diagnostiku takýchto ochorení a pomôcť vyvinúť liečbu mužskej a ženskej neplodnosti,“ uviedli vedci vo vyhlásení.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinskí vedci tvrdia, že objavili gén zodpovedný za neplodnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Solíte viac, než je zdravé? Nadmiera soli sa prejaví bolesťami hlavy či problémami so zubami
<< predchádzajúci článok
Elton John odohrá svoj rozlúčkový koncert v Británii na Glastonbury