Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. decembra 2017

Umelca známeho ako Surový mäsiar odsúdili na osem rokov


Tagy: súdy

Čínskeho disidenta a aktivistu, ktorý vystupoval pod umeleckým menom Surový mäsiar, odsúdil v utorok čínsky komunistický režim na odňatie slobody v trvaní ôsmich rokov. Stal sa ...Zdieľať
thinkstockphotos 537971779 676x451 PEKING 26. decembra  - Čínskeho disidenta a aktivistu, ktorý vystupoval pod umeleckým menom Surový mäsiar, odsúdil v utorok čínsky komunistický režim na odňatie slobody v trvaní ôsmich rokov.

 

 

Stal sa známym šokujúcimi kampaňamiSurový mäsiar, vlastným menom Wu Kan, sa stal známym šokujúcimi kampaňami, ktoré bojovali ani nie tak proti celému systému a komunistickej strane, ale skôr proti jej lokálnym predstaviteľom.

Súd v Tchien-ťine uznal Wua vinným z "rozvracania štátnej moci a socialistického systému, organizovania nepovolených verejných zhromaždení, spôsobovania problémov a útočenia na iné osoby na internete".

 

Verdikt prijal s ľadovým kľudom


Podľa agentúry AP si Wu rozhodne servítku pred ústa nekládol a v niektorých umeleckých prostriedkoch zachádzal až do krajnosti.

Jednou z jeho posledných kampaní je napríklad séria fotografií, na ktorej je zobrazený jej nahnevaný tvorca s nožmi, doplnená sloganom, podľa ktorého sa chystá "zabíjať prasatá", čím sú myslení miestni "papaláši", ktorí sa podľa neho spreneverili svojmu poslaniu.

Verdikt súdu prijal svojrázny umelec s ľadovým kľudom. "Som vďačný strane za takúto veľkú poctu," reagoval krátko po vynesení rozsudku. "Zostanem verný pôvodným zámerom, vyhrniem si rukávy a budem sa snažiť ešte viac," dodal, parafrázujúc slovník, ktorý vo svojich prejavoch používa čínsky prezident Si Ťin-pching.


Zdroj: Webnoviny.sk - Umelca známeho ako Surový mäsiar odsúdili na osem rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: súdy
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bábkové divadlo na Rázcestí vstúpi do nového roku s novinkami
<< predchádzajúci článok
Zomrela herečka Heather Menzies-Urich, známa z muzikálu The Sound of Music

Umelca známeho ako Surový mäsiar odsúdili na osem rokov - diskusné fórum čitateľov