29. júna 2009

Unavený Bolt vyhral aj dvojstovku

Trojnásobný olympijský šampión v šprintoch Usain Bolt vyhral po stovke aj finále behu na 200 metrov na jamajskom atletickom šampionáte v Kingstone, ale časom 20,25 sekundy výrazne zaostal za svojím ...

KINGSTON 29. júna (WEBNOVINY) - Trojnásobný olympijský šampión v šprintoch Usain Bolt vyhral po stovke aj finále behu na 200 metrov na jamajskom atletickom šampionáte v Kingstone, ale časom 20,25 sekundy výrazne zaostal za svojím vlaňajším svetovým rekordom 19,30. Výkony šprintérov však ovplyvnil silný protivietor 2,4 m/s.

Dve a štvrť hodiny pred finále absolvoval Bolt ešte rozbeh na 200 m, skončil v ňom druhý časom 20,75 (protivietor 3,6 m/s), keď ho o tri stotinky predstihol talentovaný 19-ročný mladík Yohan Blake.

"Všetko je v poriadku, ale cítim sa trochu unavený. Ešte ani zďaleka nie som v optimálnej forme. Keďže vo finále so mnou bežali viacerí rýchli chlapci, zákrutu som bežal naplno, potom som si skontroloval pozíciu, a keď som videl, že je všetko v poriadku, zvoľnil som," tvrdil po pretekoch najlepší svetový atlét roku 2008. "V porovnaní s minulým rokom som ešte trochu pozadu a viem, že ma stále čaká veľa práce. Som však pripravený zvládnuť to. Myslím si, že dnes som vybehol zákrutu veľmi dobre, no až tréner Glen Mills rozhodne, čo všetko musím ešte zlepšiť."
Za Boltom dobehol na druhej priečke Steve Mullings časom 20,40, bronz si vybojoval Marvin Anderson (20,63).

Pre 22-ročného Usaina Bolta bola dvojstovka na domácom šampionáte v Kingstone (100 m vyhral vo svetovom výkone roka 9,86) prvou v sezóne, doteraz absolvoval len stovky a vo februári v rámci prípravy aj dve štvorstovky. V tohtoročných svetových tabuľkách na 200 m je zatiaľ desiaty.
Beh na 200 m žien vyhrala dvojnásobná olympijská víťazka na tejto trati Veronica Campbellová-Brownová časom 22,40. "Palec ešte nemám stopercentne v poriadku, ale už je to natoľko dobré, že môžem trénovať. Stratila som síce päť týždňov tréningu, ale do majstrovstiev sveta v Berlíne mám dosť času, aby som sa dostala na úroveň pod 22 sekúnd," poznamenala Jamajčanka.

Z výsledkov:

Muži - 200 m (-2,4 m/s): 1. Bolt 20,25, 2. Mullings 20,40, 3. M. Anderson 20,63, 400 m: 1. R. Chambers 45,55, 2. Fothergill 45,57, 3. Spence 45,78, 800 m: 1. Sappleton 1:48,20, 110 m prek. (-0,8 m/s): 1. Wignall 13,48, 2. D. Thomas 13,50, 3. R. Phillips 13,61, diaľka: 1. Morgan 787, guľa: 1. D. Scott 20,20.

Ženy - 200 m (-1,1 m/s): 1. Campbellová-Brownová 22,40, 2. Fraserová 22,58, 3. Faceyová 22,96, 400 m: 1. N. Williamsová-Millsová 50,21, 2. S. Williamsová 50,39, 3. Dayová 51,54, 800 m: 1. Sinclairová 2:01,63, 100 m prek. (-1,1 m/s): 1. Ennisová-Londonová 12,79, 2. Fosterová-Hyltonová 12,87, 3. Goldingová-Clarková 12,89.