10. marca 2013

Upršaný slalom v Kranjskej Gore vyhral Ivica Kostelič

Chorvát Ivica Kostelič sa stal dvadsiatyšiestykrát v kariére víťazom pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, keď triumfoval v slalome v slovinskej Kranjskej Gore. Po pretekoch ...

ivica kostelic KRANJSKA GORA 10. marca (WEBNOVINY) - Chorvát Ivica Kostelič sa stal dvadsiatyšiestykrát v kariére víťazom pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, keď triumfoval v slalome v slovinskej Kranjskej Gore.

Po pretekoch mal radosť aj Rakúšan Marcel Hirscher, obhajca veľkého krištáľového glóbusu získal tento rok malý za celkový triumf v slalome. Slováci Adam Žampa a Matej Falat do 2. kola nepostúpili, keď skončili na 34., resp. 54. mieste.

Kostelič bol v upršanej Kranjskej Gore po prvom kole na 3. mieste s mankom 1,51 sekundy na vedúceho Alexisa Pinturaulta.

Francúz však svoju jazdu na rozdiel od súperov nezvládol a vypadol v spodnej tretine trate. Otvoril tak cestu k triumfu Kosteličovi, ktorému stačil aj ôsmy čas na potvrdenie prvenstva. Kostelič vyhral o 19 stotín sekundy pred Hirscherom, tretí skončil s odstupom 34 stotín ďalší Rakúšan Mario Matt.

Pre Kosteliča to bol 15. triumf v slalome SP v kariére, prvý od minuloročného Wengenu. "Toto víťazstvo pre mňa veľa znamená. Dnes to bol pre všetkých náročný deň. Často trénujem v podobných podmienkach, takže som sa nebál. Dnes to však bolo s prípravou trate na hrane, hrozilo, že sa nebude jazdiť," povedala pre ORF Kostelič.

Úradujúci majster sveta v slalome Hirscher sa v Kranjskej Gore tešil zo zisku malého glóbusu za túto disciplínu. V Slovinsku oň bojoval s Nemcom Felixom Neureutherom, ktorý nedokončil prvé kolo a otvoril Rakúšanovi cestu k úspechu.

Hirscher je aj lídrom celkového hodnotenia SP, pred budúcotýždňovým finále v Lenzerheide má pred Akselom Lundom Svindalom náskok 149 bodov. "Dnes som dosiahol v druhom kole maximu. Prvé kolo mi nevyšlo a vôbec som nečakal, že budem napokonm druhý. Som rád, že už mám malý glóbus. Je to pre mňa veľmi dôležité, keďže sa mi ho doteraz nikdy nepodarilo získať. Uvidíme, čo sa stane na budúci týždeň v Lenzerheide. Budem bojovať o veľký glóbus a možno sa postavím aj na štart super G," uviedol pre ORF Hirscher, ktorý vlani vyhral SP celkovo i v obrovskom slalome.

Výsledky - preteky SP v zjazdovom lyžovaní v Kranjskej Gore:

Slalom - konečné poradie:
1. Ivica Kostelič (Chor.) 1:45,81 min, 2. Marcel Hirscher +0,19, 3. Mario Matt (obaja Rak.) +0,34, 4. Jens Byggmark (Švéd.) +0,37, 5. Reinfried Herbst (Rak.) +0,57, 6. Andre Myhrer +0,92, 7. Markus Larsson (obaja Švéd.) +1,27, 8. Naoki Juasa (Jap.) +1,41, 9. Manfred Moelgg (Tal.) +1,57, 10. Fritz Dopfer (Nem.) +1,59, ... v prvom kole: 34. Adam Žampa, 54. Matej Falat (obaja SR)