Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. augusta 2019

Úrad vlády pozitívne vníma vysoké hodnotenie dvoch konkurzov od INEKOIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/ Štefan Puškáš
Bratislava 13. augusta (TASR) – Úrad vlády (ÚV) SR pozitívne vníma vysoké hodnotenie svojich dvoch výberových konaní, konkrétne na post predsedu Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti a na post predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), Inštitútom pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).


"Vnímam toto hodnotenie veľmi pozitívne vzhľadom na fakt, že už aj verejnosť dokázala oceniť našu snahu udávať trend v transparentnosti výberových konaní. V tomto, samozrejme, budeme pokračovať aj v iných oblastiach našej činnosti," uviedol vedúci ÚV SR Matúš Šutaj Eštok.

Generálna tajomníčka služobného úradu Tatiana Janečková poukázala na to, že úrad vlády chce nastavovať a presadzovať novú politickú kultúru v tom, ako obsadzovať nové posty vo verejných funkciách.

Obsadzovanie funkcie predsedu Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti, tzv. whistleblowerov, považuje INEKO za najlepšie z pohľadu kritérií a priebehu výberového konania. Na druhom mieste sa umiestnilo obsadzovanie postu generálneho riaditeľa RTVS a na treťom bol konkurz na post predsedu ÚVO.

INEKO hodnotilo priebeh obsadzovania vrcholných pozícií v desiatich verejných inštitúciách počas rokov 2017 až 2019. Hodnotenie sa skladalo z 23 indikátorov, ktoré boli rozdelené do troch kategórií. Cieľom INEKO je poukázanie na zvýšenie otvorenosti a transparentnosti v záujme obsadzovania funkcií čo najlepšími kandidátmi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po štrajku vodičov cisterien hrozia prázdne čerpacie stanice
<< predchádzajúci článok
DÁŽDNIKY MAJTE PO RUKE: Búrky môže vystriedať intenzívny dážď

Úrad vlády pozitívne vníma vysoké hodnotenie dvoch konkurzov od INEKO - diskusné fórum čitateľov