Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

13. augusta 2019

Úrad vlády pozitívne vníma vysoké hodnotenie dvoch konkurzov od INEKOIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/ Štefan Puškáš
Bratislava 13. augusta (TASR) – Úrad vlády (ÚV) SR pozitívne vníma vysoké hodnotenie svojich dvoch výberových konaní, konkrétne na post predsedu Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti a na post predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), Inštitútom pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).


"Vnímam toto hodnotenie veľmi pozitívne vzhľadom na fakt, že už aj verejnosť dokázala oceniť našu snahu udávať trend v transparentnosti výberových konaní. V tomto, samozrejme, budeme pokračovať aj v iných oblastiach našej činnosti," uviedol vedúci ÚV SR Matúš Šutaj Eštok.

Generálna tajomníčka služobného úradu Tatiana Janečková poukázala na to, že úrad vlády chce nastavovať a presadzovať novú politickú kultúru v tom, ako obsadzovať nové posty vo verejných funkciách.

Obsadzovanie funkcie predsedu Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti, tzv. whistleblowerov, považuje INEKO za najlepšie z pohľadu kritérií a priebehu výberového konania. Na druhom mieste sa umiestnilo obsadzovanie postu generálneho riaditeľa RTVS a na treťom bol konkurz na post predsedu ÚVO.

INEKO hodnotilo priebeh obsadzovania vrcholných pozícií v desiatich verejných inštitúciách počas rokov 2017 až 2019. Hodnotenie sa skladalo z 23 indikátorov, ktoré boli rozdelené do troch kategórií. Cieľom INEKO je poukázanie na zvýšenie otvorenosti a transparentnosti v záujme obsadzovania funkcií čo najlepšími kandidátmi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po štrajku vodičov cisterien hrozia prázdne čerpacie stanice
<< predchádzajúci článok
DÁŽDNIKY MAJTE PO RUKE: Búrky môže vystriedať intenzívny dážď

Úrad vlády pozitívne vníma vysoké hodnotenie dvoch konkurzov od INEKO - diskusné fórum čitateľov