Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. augusta 2019

Mzdy v Británii vzrástli v 2. kvartáli najvýraznejšie za 11 rokovNezamestnanosť v Británii zaznamenala v 2. kvartáli mierny rast a priblížila sa k 4-percentnej úrovni. Zároveň sa zvýšili priemerné mzdy, pričom tempo rastu bolo najvyššie za ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Londýn 13. augusta (TASR) - Nezamestnanosť v Británii zaznamenala v 2. kvartáli mierny rast a priblížila sa k 4-percentnej úrovni. Zároveň sa zvýšili priemerné mzdy, pričom tempo rastu bolo najvyššie za posledných 11 rokov. Uviedol to v utorok britský štatistický úrad.


Miera nezamestnanosti za tri mesiace od apríla do konca júna dosiahla 3,9 % oproti 3,8-percentnej úrovni za obdobie marec-máj. Očakáva sa stagnácia na úrovni 3,8 %.

Priemerná mzda vrátane odmien sa za tri mesiace zvýšila medziročne o 3,7 % po 3,5-percentnom raste za trojmesačné obdobie do konca mája. To je najvýraznejšie tempo rastu od júna 2008.

Aj mzda bez započítania odmien rástla najvýraznejšie od júna 2008, pričom tempo rastu dosiahlo 3,9 %. Rovnako v tomto prípade sa rast miezd zrýchlil, keď za trojmesačné obdobie do konca mája dosiahol 3,6 %. Ekonómovia očakávali zrýchlenie rastu len na 3,8 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo Venezuele zvážia rozpustenie parlamentu
<< predchádzajúci článok
Húsíovia dronmi zaútočili na letisko v Saudskej Arábii

Mzdy v Británii vzrástli v 2. kvartáli najvýraznejšie za 11 rokov - diskusné fórum čitateľov