21. júna 2019

Uruguaj remizoval s Japonskom v C-skupine Copa America

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Marko Erd
Porto Alegre 21. júna (TASR) - Futbalisti Uruguaja remizovali s Japonskom 2:2 a výrazne sa priblížili k postupu do štvrťfinále na 46. ročníku Copa America. Juhoamerický tím mal v stretnutí C-skupiny proti omladenému japonskému výberu jasnú hernú i streleckú prevahu vyjadrenú pomerom celkových pokusov 29:12, ale po góloch Kodžiho Mijošiho musel dvakrát doťahovať skóre. V 32. minúte vyrovnal na priebežných 1:1 z jedenástky Luis Suarez, v 66. minúte stanovil rezultát Jose Maria Gimenez.

Uruguaj je na čele neúplnej tabuľky so štyrmi bodmi a pravdepodobne mu neunikne postup do ďalšej fázy. Druhé Čile má na konte tri body a čaká ho duel s Ekvádorom, ktorý v prvom vystúpení na šampionáte podľahol "Urus" 0:4. Japonci získali v dvoch zápasoch jediný bod.