Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. februára 2011

ÚS odmietol sťažnosť na tajnú voľbu generálneho prokurátoraÚstavný súd Slovenskej republiky odmietol podanie poslancov NR SR za stranu Smer-SD pre porušenie ich ústavných práv pri výkone poslaneckého mandátu pri tajnej voľbe ...Zdieľať
ustavny sud sr Foto: SITA/Marián AngelovičKOŠICE 8. februára (WEBNOVINY) – Ústavný súd Slovenskej republiky odmietol podanie poslancov NR SR za stranu Smer-SD pre porušenie ich ústavných práv pri výkone poslaneckého mandátu pri tajnej voľbe generálneho prokurátora 2. decembra minulého roka.


Sťažnosť bola doručená Ústavnému súdu Slovenskej republiky 3. decembra 2010. Skupina 55 poslancov NR SR za Smer-SD na čele s Robertom Ficom namietala porušenie svojich základných práv a slobôd a práva zúčastňovať sa na správe verejných vecí na základe oprávnenia voliť v tajnej voľbe generálneho prokurátora tým, že niektorí poslanci parlamentu pri akte tajnej voľby vyhotovovali fotografické záznamy upraveného hlasovacieho lístka s priloženým preukazom poslanca NR SR. Ďalší poslanci toto právo porušovali tak, že tajnú voľbu vykonávali spoločne vo dvojiciach za účelom vzájomnej kontroly hlasovacích lístkov.

Ako vyplýva z informácie zverejnenej na internetovej stránke Ústavného súdu SR, podaním sa na neverejnom zasadaní zaoberal štvrtý senát v zložení predseda Ján Luby a sudcovia Ľudmila Gajdošíková a Ladislav Orosz na neverejnom zasadnutí. Vyslovil verdikt, že odmieta sťažnosť skupiny poslancov NR SR za Smer-SD ako podanú zjavne neoprávnenou osobou a pre zjavnú neopodstatnenosť.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Žiline bude štrajk, autobusy nebudú polhodinu premávať
<< predchádzajúci článok
Superbabička zneškodnila gang lúpežníkov

ÚS odmietol sťažnosť na tajnú voľbu generálneho prokurátora - diskusné fórum čitateľov

komanči u.s8.2. 14:41:16