Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. júna 2020

USA čakajú veľmi zlé roky, pre koronakrízu zažijú historický prepad ekonomikyPandémia koronavírusu bude pôsobiť ako brzda americkej ekonomiky takmer celú dekádu. Vyplýva to z prognózy, ktorú zverejnil v utorok Rozpočtový výbor Kongresu (CBO). Hrubý ...Zdieľať
gettyimages 1209061211 676x423 2.6.2020  - Pandémia koronavírusu bude pôsobiť ako brzda americkej ekonomiky takmer celú dekádu. Vyplýva to z prognózy, ktorú zverejnil v utorok Rozpočtový výbor Kongresu (CBO). Hrubý domáci produkt (HDP) medzi rokmi 2020 a 2030 v dôsledku krízy klesne o 3 % alebo 7,9 bilióna USD. Varovanie prichádza v čase, keď pre obmedzenie ekonomika stále zostávajú bez práce desiatky miliónov Američanov.


Historickému prepadu najväčšej svetovej ekonomiky nezabránili ani podporné programy rádovo v biliónoch dolárov, ku ktorým pristúpila vláda a centrálna banka.

Podstatná časť strát v horizonte prognózy bude podľa nezávislých analytikov výsledkom tohtoročného prudkého prepadu ekonomickej aktivity.

Zatváranie podnikov a obmedzenia sociálnych kontaktov sa prejavia na nižších spotrebiteľských výdavkoch.

Nedávny prepad cien energií zase pravdepodobne prudko zredukuje americké investície do energetického sektora, uviedol podľa portálu bbc.com riaditeľ CBO Phillip Swagel.Zdroj: Webnoviny.sk - USA čakajú veľmi zlé roky, pre koronakrízu zažijú historický prepad ekonomiky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzinárodné letecké dni SIAF tento rok nebudú, dôvodom je pandémia koronavírusu
<< predchádzajúci článok
Generálna prokuratúra funguje ako veľmi uzavretý orgán a jej transparentnosť je biedna, tvrdí TIS

USA čakajú veľmi zlé roky, pre koronakrízu zažijú historický prepad ekonomiky - diskusné fórum čitateľov