Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. novembra 2010

USA: Obamove rozprávky sú už v kníhkupectváchNa pulty amerických kníhkupectiev sa v utorok dostala dlho očakávaná detská kniha, ktorej autorom je samotný prezident Barack Obama. Vydavateľ publikáciu opísal ako ...Zdieľať
obama Barack ObamaFoto: SITA/APWASHINGTON 16. novembra (WEBNOVINY) - Na pulty amerických kníhkupectiev sa v utorok dostala dlho očakávaná detská kniha, ktorej autorom je samotný prezident Barack Obama. Vydavateľ publikáciu opísal ako "dojemnú poctu trinástim Američanom, ktorých ideály inšpirovali náš národ - od majstrovstva Georgie O'Keefovej, cez odvahu Jackie Robinsonovej až po patriotizmus Georgea Washingtona". Rukopis dokončil Obama ešte predtým, ako sa v roku 2009 stal šéfom Bieleho domu, informuje spravodajská stanica CNN.

Kniha je určená predovšetkým detským čitateľom, ktorým zábavnou formou na príbehu 13 postáv americkej histórie vysvetľuje rôzne morálne posolstvá. Predajná cena publikácie sa pohybuje na úrovni 18 dolárov (14 eur) a výťažok z nej poputuje na štipendiá pre deti padlých alebo zranených vojakov. Obama okrem toho napísal aj medzinárodné bestsellery Sny môjho otca a Odvaha nádeje.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maďarský verejný dlh klesol na 81,4 % HDP
<< predchádzajúci článok
V PKO bude v nedeľu tradičný Vianočný bazár

USA: Obamove rozprávky sú už v kníhkupectvách - diskusné fórum čitateľov