10. mája 2010

USA prehrali aj druhýkrát, Dáni už postúpili

Takmer 9000 divákov v kolínskej Lanxess Arene boli v pondelok podvečer svedkami ďalšieho prvotriedneho prekvapenia na ...

hokejisti usa Sklamaní americkí hokejisti po prehre s Dánskom

Foto: SITA/AP Photo/Frank AugsteinKOLÍN 10. mája (WEBNOVINY) - Takmer 9000 divákov v kolínskej Lanxess Arene boli v pondelok podvečer svedkami ďalšieho prvotriedneho prekvapenia na majstrovstvách sveta v hokeji. A opäť sa oň postarali dánski hokejisti. Po šokujúcom sobotňajšom triumfe v malom severskom derby nad Fínskom (4:1) tentoraz zdolali tím USA 2:1 po predĺžení a s piatimi bodmi na konte si z D-skupiny ako prví vybojovali postup do osemfinálovej skupiny. V riadnom hracom čase sa súboj Dánov a Američanov skončil nerozhodne 1:1. V 3. min predĺženia o víťazstve severanov rozhodol obranca Stefan Lassen. Jeho prvá strela sa odrazila od hrude gólmana USA Scott Clemmensena, ale druhá z dorážky už skončila za jeho chrbtom.
"Najprv som sa preľakol, čo ten hráč robí tak blízko americkej bránky. Potom som si povedal, že to robí veľmi dobre a nakoniec bol z toho gól," opísal rozhodujúci moment zápasu brankár výberu Dánska Patrick Galbraith. "Využil som zaváhanie obrancu a šiel do toho. Bol to úžasný pocit, keď som videl, ako to prešlo do siete," cituje strelca Lassena oficiálny server iihf.com.

Hokejisti USA majú po dvoch zápasoch MS 2010 na konte dve prehry po predĺžení a pred sebou už len duel s Fínmi. Obhajcom 4. miesta z lanského šampionátu vo Švajčiarsku teda reálne hrozí boj o záchranu. "Je to neospravedlniteľné, čo predvádzame. Nemôžeme predsa vyhrať zápas, keď nevieme dať ani dva góly. Proti Fínom musíme jednoznačne nájsť cestu k víťazstvu," sypal si popol na hlavu kapitán tímu USA Jack Johnson. Američania naposledy prehrali svoje prvé dva zápasy na svetovom šampionáte v roku 2003.