06. decembra 2014

Úspešní slovenskí florbaloví reprezentanti, Japonsko zdolali 9:4

Na snímke gólová radosť slovenských florbalistov, archívne foto.

Na snímke gólová radosť slovenských florbalistov, archívne foto. Foto: TASR/ Martin Baumann
Göteborg 6. decembra (TASR) - Slovenskí florbaloví reprezentanti úspešne vstúpili do bojov na majstrovstvách sveta v Göteborgu, keď vo svojom úvodnom vystúpení v C-skupine zdolali v sobotu Japonsko hladko 9:4. Zverenci trénera Miroslava Ságu odohrajú ďalší zápas na MS v pondelok o 10.00 proti Kórejskej republike, účinkovanie v základnej skupine ukončia v utorok o 10.00 súbojom s najťažším protivníkom USA.

Slováci od úvodu zovreli súpera do klieští, no dlho sa nevedeli presadiť cez organizovanú obranu súpera. Ten sa spoliehal na ojedinelé brejky, v 10. minúte mu jeden vyšiel, keď skóre otvoril po dlhom vyhodení brankára Macuba. Slovákom sa v hale Lisebergshallen podarilo zlomiť odpor súpera až v 14. minúte zásluhou Řezaninu, následne skórovali v rýchlom slede aj Koščo a Gál, ktorí sa tak postarali o otočenie skóre. Hráči v bielych dresoch potom už úplne ovládli dianie na ihrisku, svoj druhý gól v zápase pridal Gál a v 27. minúte zvýšil na 5:1 Grlický. Potom sa na chvíľu dostali k slovu Ázijčania, ktorí dvoma gólmi znížili na 3:5. V tretej tretine už opäť dominovali Ságovi zverenci, do streleckej listiny sa postupne zapísali Pelegrín, Kubovič, opäť Řezanina a Komínek, súper dokázal v samom závere už iba skorigovať na konečných 9:4. Slováci tak vykročili do turnaja suverénnym víťazstvom, za najlepšieho hráča SR vyhlásili Václava Komačku.

florbal - MS

C-skupina:

SLOVENSKO - Japonsko 9:4 (3:1, 2:2, 4:1)
Góly: 14. Řezanina (Novák), 16. Koščo (Kubovič), 16. Gál (Řezanina), 25. Gál (Ujhelyi), 27. Grlický (Kubovič), 42. Pelegrín (Komínek), 45. Kubovič (Gál), 46. Řezanina (Komačka), 58. Komínek (Zeliezka) - 10. Macuba (Higuči), 28. Macuba (Ueda), 38. Kuraba, 60. Hirokawa (Ueda). Rozhodovali: Fordell, Vuola (obaja Fín.), vylúčení: 0:1, presilovky a oslabenia: 0:0, 399 divákov.