29. augusta 2010

Úspešný vstup FC Barcelona do novej sezóny

Futbalisti úradujúceho majstra Španielska FC Barcelona vstúpili úspešne do nového ročníka Primera División, keď zvíťazili na ihrisku Racingu Santander rozdielom triedy ...

bez nazvu Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 29. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti úradujúceho majstra Španielska FC Barcelona vstúpili úspešne do nového ročníka Primera División, keď zvíťazili na ihrisku Racingu Santander rozdielom triedy 3:0. Prvý gól Kataláncov v novej sezóne strelila v 3. min argentínska hviezda Lionel Messi. O pol hodinu ho napodobnil strelec finálového víťazného gólu z MS v JAR Andrés Iniesta a v druhom polčase spečatila zisk troch bodov pre "blaugranas" nová akvizícia David Villa. Real Madrid nemal najlepší debut v novom ročníku, podarilo sa mu len remizovať na ihrisku Mallorky 0:0. Zverenci nového trénera Josého Mourinha mali síce väčšiu územnú prevahu a viackrát ohrozili bránku súpera, nedokázali však streliť gól. Espaynol Barcelona zdolal na domácom trávniku Getafe 3:1. Dva góly domácich strelil útočník Pablo Daniel Osvaldo, ktorý sa presadil najprv v 34. min a neskôr v 55. min. San Sebastian si poradil gólom Xabiho Prieta s Villarrealom 1:0 a v zápasoch La Coruňa - Zaragoza a Osasuna - Almería sa zrodili bezgólové remízy.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí úvodného kola nového ročníka najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011:

Mallorca - Real Madrid 0:0
13 000 divákov

Racing Santander - FC Barcelona 0:3 (0:2)

Francúzsko

Futbalisti úradujúceho francúzskeho majstra Olympique Marseille remizovali vo večernom nedeľňajšom zápase najvyššej súťaže Ligue 1 na trávniku Bordeaux 1:1. Skóre duelu otvoril v 12. min hosťujúci argentínsky stredopoliar Lucho González. Súper slovenského šampióna MŠK Žilina v F-skupine Ligy majstrov 2010/2011 dlho držal priaznivé skóre aj napriek vylúčeniu stredopoliara Édouarda Cissého v 33. minúte. V 88. min sa podarilo vyrovnať na konečných 1:1 Anthonymu Modestemu. AS Monaco zvíťazilo nad AJ Auxerre 2:0. Prvý gól padol až po prestávke, v 52. min ho strelil rumunský legionár Daniel George Niculae. Druhý gól pridal o päť minút na to útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Auxerre má po štyroch kolách na konte tri body za tri remízy a je na predposlednom mieste. Hráči Sochaux si poradili s tímom Paríž St. Germain (3:1). Skóre stretnutia otvoril v 14. min Modibo Maíga a o šesť minút zvýšil na rozdiel dvoch gólov Brown Ideye. V poslednej minúte prvého dejstva sa ešte dokázal presadiť domáci obranca Damien Perguis. Hostia už len skorigovali na konečných 3:1 gólom útočníka Guillaumeho Hoaraua päť minút po prestávke.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 4. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže - Ligue 1:

Girondins Bordeaux - Olympique Marseille 1:1 (0:1)
Góly: 88. Modeste - 12. L. González, ČK: 33. É. Cissé (Marseille), 32 805 divákov

OSC Lille - OGC Nice 1:1 (0:1)
Góly: 67. Hazard - 34. Fae (z 11 m), 14 000 divákov

AS Monako - AJ Auxerre 2:0 (0:0)
Góly: 52. Niculae, 59. Aubameyang, 6676 divákov

Sochaux - Paríž St. Germain 3:1 (3:0)
Góly: 14. Maíga, 20. Ideye, 45. Perguis - 50. Hoarau, ČK: 88. Clement (PSG), 15 450 divákov

Taliansko

Futbalisti AC Miláno vstúpili do novej sezóny najvyššej talianskej súťaže Serie A skvelým spôsobom, keď si na domácom štadióne Giuseppeho Meazzu poľahky poradili s nováčikom z Lecce 4:0. Dva góly "rossoneri" strelil brazílsky útočný talent Alexandre Pato a po jednom presnom zásahu zaznamenali obranca Thiago Silva a legendárny kanonier Filippo Inzaghi.

V šlágri kola remizovala Fiorentina s Neapolom 1:1. Úvodný gól hostí strelila nová posila uruguajský reprezentant Edinson Cavani už v 7. minúte stretnutia. Domáci dokázali odpovedať na začiatku druhého polčasu, presadil sa Gaetano D'Agostino. V súboji padali aj červené karty, na strane domácich musel predčasne opustiť ihrisko Juan Vargas a z hosťujúcich hráčov išiel predčasne pod sprchy Manuele Blasi. Kapitán slovenského národného tímu Marek Hamšík odohral celý zápas a v 78. min videl žltú kartu.

Hráči AS Bari zvíťazili vo svojom úvodnom vystúpení novej sezóny nad Juventusom Turín 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 43. min stredopoliar Massimo Donati. "Stará dáma" nadviazala v úvode ročníka na nepresvedčivé výkony z minulej sezóny.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí úvodného kola nového ročníka najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011:

Nemecko

Futbalisti VfB Stuttgart pokračujú v hernej mizérii po tom, čo prehrali v nedeľňajšom stretnutí 2. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy na domácom ihrisku s Borussiou Dortmund 1:3. Premožitelia Slovana Bratislava v play-off Európskej ligy UEFA prehrávali po prvom polčase už rozdielom triedy, no skóre v druhom polčase upravil na konečných 1:3 nemecký reprezentant Cacau.

V prvom nedeľňajšom dueli videlo 30 210 fanúšikov na štadióne BayArena gólovú prestrelku. Hráči domáceho Leverkusenu podľahli Borussii Mönchengladbach vysoko 3:6. Leverkusen dokázal s hosťami držať krok do 40. minúty, odvtedy sa do konca prvého dejstva hostia presadili dvakrát. V 56. min pridal štvrtý gól Borussie Juan Arango, na ktorý dokázal o dve minúty odpovedať z pokutového kopu Arturo Vidal. Hostia potom vsietili ešte dva presné zásahy na 2:6. Leverkusen už len znížil na konečných 3:6 zásluhou útočníka Stefana Kiesslinga.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 2. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 1:3 (0:3)
Góly: 69. Cacau - 5. Boulahrouz (vlastný), 26. Barrios, 37. Götze, 40 500 divákov

Bayer 04 Leverkusen - Borussia Mönchengladbach 3:6 (1:3)
Góly: 24. Derdiyok, 58. Vidal (z 11 m), 70. Kiessling - 20. a 44. Herrmann, 40. Brouwers, 56. Arango, 60. Idrissou, 69. Reus, 30 210 divákov

Anglicko

Futbalisti Aston Villy zvíťazili v nedeľňajšom zápase 3. kola najvyššej anglickej súťaže nad tímom FC Everton 1:0 zásluhou presného zásahu Luka Younga z 9. minúty. Slovenský brankár Ján Mucha ml. nestál medzi tromi žrďami "The Toffies", dôveru trénera Davida Moyesa opäť dostal Američan Tim Howard. Everton sa po troch kolách nachádza na 18. mieste v zostupovom pásme.

Hráči FC Liverpool triumfovali nad tímom West Bromwich Albion 1:0. O jediný gól stretnutia sa v 65. min postaral španielsky útočník Fernando Torres. Pre zverencov nového trénera Liverpoolu Roya Hodgsona je to prvý trojbodový zápis v sezóne. Stopér domácich Martin Škrtel odohral celý duel a ľavý obranca hostí Marek Čech nenastúpil pre zranenie, svojmu tímu bude chýbať približne mesiac.

Sunderland gólom z penalty v nadstavenom čase dokázal zvíťaziť nad Manchestrom City 1:0. "The Citizens" nezúročili silu kádra, ktorou disponujú najmä po letných drahých nákupoch. Pre zverencov trénera Roberta Manciniho to bola prvá prehra a prvý inkasovaný gól.

V prvom nedeľňajšom zápase Premier League remizoval domáci Bolton Wanderers s Birmingham City 2:2. Bolton prehrával už od 4. minúty, keď sa presadil Roger Johnson. V prvom polčase ešte dostal červenú kartu brankár domácich Jussi Jääskeläinen. V 50. min hostia viedli už o dva góly zásluhou Craiga Gardnera, no domáci sa nevzdali a po góloch Daviesa z penalty v 71. minúte a Blaka o desať minút neskôr si vybojovali aspoň cenný bod. Obidve mužstvá v tomto ročníku súťaže ešte neprehrali.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 3. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Aston Villa - FC Everton 1:0 (1:0)
Góly: 9. Young, 34 725 divákov
Ján Mucha ml. (Everton) sedel len na lavičke náhradníkov.

FC Liverpool - West Bromwich Albion 1:0 (0:0)
Gól: 65. Torres, ČK: 86. Morrison (WBA), 41 194 divákov
Martin Škrtel (FC Liverpool) odohral celý zápas, Marek Čech (WBA) nebol na zápasovej súpiske, je zranený.

Sunderland - Manchester City 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ Bent (z 11 m), 38 610 divákov

Bolton Wanderers - Birmingham City 2:2 (0:1)
Góly: 71. K. Davies (z 11 m), 81. Blake - 4. R. Johnson, 50. Gardner, ČK: 36. Jääskeläinen (Bolton), 18 139 divákov

Škótsko

Nedeľňajší zápas 3. kola najvyššej škótskej futbalovej súťaže medzi Heartsom a Dundee United (1:1) bol aj súbojom dvoch slovenských brankárov. Marián Kello stál v bránke domácich celé stretnutie a takmer si udržal čisté konto. V 76. min zneškodnil pokutový kop Jona Dalyho a inkasoval až päť minút pred koncom z kopačky Morgara Gomisa. Jeho náprotivok Dušan Perniš tiež odchytal v drese Dundee celé stretnutie a v 30. min ťahal loptu zo siete po zásahu Davida Templetona.

Výsledky nedeľňajších zápasov 3. kola najvyššej škótskej futbalovej súťaže 2010/2011:

Motherwell - Celtic Glasgow 0:1

St. Mirren - Hibernian 1:0

Hearts of Midlothian - Dundee United 1:1
Marián Kello (Hearts) odchytal celý zápas a v 76. min zneškodnil pokutový kop, Dušan Perniš (Dundee) odchytal celé stretnutie