Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

05. mája 2012

Utekáč čaká referendum, pod starostkou sa trasie stoličkaV Utekáči v okrese Poltár bude v sobotu miestne referendum. Obyvatelia Utekáča budú odpovedať na referendovú otázku, či sú za odvolanie starostky Zuzany ...Zdieľať
v piatich slovenskych obciach sa kona BANSKÁ BYSTRICA 5. mája (WEBNOVINY) - V Utekáči v okrese Poltár bude v sobotu miestne referendum.


Obyvatelia Utekáča budú odpovedať na referendovú otázku, či sú za odvolanie starostky Zuzany Paľašovej.

Referendum, ktoré sa bude konať od 7:00 do 22:00, vyhlásilo obecné zastupiteľstvo po tom, ako sa starostka neriadila ich výzvou na abdikáciu, ktorú jej spolu s vyslovením nedôvery adresovali na marcovom zasadnutí.

Ako dôvod uviedli zlé hospodárenie s finančnými prostriedkami obce, čo starostka odmieta a vidí za tým politický boj jej bývalého protikandidáta a jeho priaznivcov. Kým za vyslovenie nedôvery hlasovali štyria zo siedmich poslancov, konanie referenda odsúhlasili piati. Či Paľašová zostane starostkou, môže rozhodnúť zhruba 880 občanov Utekáča.

Referendum sa uskutoční aj v Slovenskej Ľupči v okrese Banská Bystrica, kde sa rozhodne o budúcnosti verejného priestranstva. Obecný, zhruba 1320 štvorcových metrov veľký pozemok v Slovenskej Ľupči, na ktorom je v súčasnosti zanedbané detské ihrisko, mala obec podľa rozhodnutia obecného zastupiteľstva spred roka predať na účely výstavby polyfunkčného objektu.

Územný plán totiž v tejto časti počíta s občianskou vybavenosťou. Petíciu proti predaju pozemku a za jeho zachovanie ako verejného oddychového priestranstva podpísala takmer tretina obyvateľov obce. V referende budú voliči rozhodovať o dvoch otázkach.

V prvej, či súhlasia so zrušením uznesenia, ktorým zastupiteľstvo zámer predať pozemok schválilo, a v druhej, či súhlasia, aby sa na tomto pozemku zriadilo väčšie detské ihrisko a miesto pre oddych a šport so zeleňou. Oprávnenie rozhodnúť o tom bude mať v sobotu medzi 8:00 až 20:00 približne 2500 občanov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Marek Maďarič odmieta, že vláda chce siahať ľudom na úspory
<< predchádzajúci článok
V Petržalke vyčistili dno aj okolie jazera Veľký Draždiak

Utekáč čaká referendum, pod starostkou sa trasie stolička - diskusné fórum čitateľov