04. novembra 2009

Utorňajšie výsledky NHL, Slováci nebodovali

V utorkovom päťzápasovom programe stretnutí zámorskej hokejovej NHL sa predstavili aj traja Slováci, ktorí si však nezlepšili štatistiky v kanadskom bodovaní. Obranca Bostonu Zdeno Chára odohral 22 ...+VIDEO

NEW YORK 4. novembra (WEBNOVINY) - V utorkovom päťzápasovom programe stretnutí zámorskej hokejovej NHL sa predstavili aj traja Slováci, ktorí si však nezlepšili štatistiky v kanadskom bodovaní. Obranca Bostonu Zdeno Chára odohral 22 minút, pripísal si jeden mínusový bod a dve strely, jeho "medvede" podľahli na ľade Detroitu 0:2. Ďalší slovenský obranca Andrej Meszároš (na ľade strávil takmer 19 minút, vyslal 3 strely) sa v drese tímu Tampa Bay mohol potešiť z víťazstva 2:1 po predĺžení v Toronte, o ktoré sa postaral v 63. min Ryan Malone.

Útočník Marián Gáborík z New York Rangers nepridal v produktivite svoj 20. bod (bilancia: 22:36 min na ľade, 1 strela a jeden mínusový bod), "jazdci" nestačili na Vancouver a podľahli 1:4. V tíme "kosatiek" sa nepredstavil útočník Mário Bližňák. Za Montreal nenastúpil slovenský brankár Jaroslav Halák, príležitosť dostal Carey Price, ale nezabránil prehre s Atlantou 4:5. Úradujúci držiteľ Stanleyho pohára Pittsburgh zvíťazil v Anaheime 4:3, keď o triumfe rozhodol v 50. min Pascal Dupuis.