19. októbra 2010

Utorňajšie zápasy 17. kola Slovnaft extraligy

Hráč Bystrice Ján Sýkora (vľavo) strieľa vyrovnávajúci gól počas zápasu 17. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi tímami HC Slovan Bratislava a HC´05 Banská Bystrica Foto: SITA/Jozef Jakubčo

bez nazvu Hráč Bystrice Ján Sýkora (vľavo) strieľa vyrovnávajúci gól počas zápasu 17. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi tímami HC Slovan Bratislava a HC´05 Banská Bystrica

BRATISLAVA 19. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 17. kola základnej časti najvyššej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2010/2011:

HKm Zvolen - HK Poprad 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Gól: 52. L. Čierny (Juraško, P. Pucher), 53. P. Pucher (Michal Chovan, L. Čierny), 59. Kovář - 43. Mlynarovič (J. Kopecký, Klouda)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: 48. R. Suchý (Poprad) na 5 min + DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Ország - Kalina, Korba, 1200 divákov

Zvolen: Škrečko ( od 33. do 33. Kristín) - J. Valach, Hranáč, L. Čierny, Juraško, Bokroš, Ďaloga, Vosátko, Hraško - Marcinek, P. Pucher, Škoda - Kovář, Marek Haščák, Michal Chovan - od 48. min bez Leskovjanského, L. Jurík, V. Baláž - Otčenáš, Cútt, Zuzin

Poprad: Melicherčík - Jasečko, D. Brejčák, Nádašdi, J. Brejčák, J. Kasík, R. Suchý, Kramár, Dubaj - Nagy, Kmiť, A. Kroták - J. Kopecký, Klouda, Mlynarovič - Škovira, Lundberg, Lapšanský - Paločko, Troliga, P. Svitana

Zvolenčania sa v úvode zápasu zahryzli do súpera a už v 1. min mal dobrú príležitosť Marek Haščák Domáci hrali v 4. min presilovku, v ktorej opäť Marek Haščák zakončoval, no netrafil odkrytý priestor Melicherčíkovej svätyne. Pod Pustým hradom sa hral bojovný hokej s nasadením, ale s veľkým množstvom nepresností, iba priemernej kvality. V 6. min zaujal Leskovjanskeho teč a na opačnej strane v 15. min únik Kloudu, ktorého však dokorčuľoval Ďaloga a čisto mu zobral puk. Pozoruhodná bola v 17. min strela od D. Brejčáka.

V druhej tretine kvalita ešte viac upadla do priemeru, i keď bojovnosť a nasadenie sa vytknúť hráčom nedali. V 26. min sa dvakrát zblízka nepresadil P. Pucher a o dve minúty neskôr "vyplašil" gólmana hostí od modrej čiary Vosátko. V polovici stretnutia Poprad hrozil v presilovke iba od modrej, dvakrát R. Suchý a rovnako aj J. Kasík, no Škrečko bol pozorný. V 33. min nevyužili Zvolenčania 98-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V závere druhej tretiny sa hosťujúci Klouda dostal pred zvolenského brankára, ale ani on nebol úspešný.

Strelecké prekliatie sa podarilo prelomiť až v 43. min Mlynarovičovi, ktorého vysunul za zvolenskú obranu J. Kopecký a autor gólu si Škrečka najprv položil na ľad a prehodil ho. Zápas ovplyvnil dôležitý moment v 48. min, keď R. Suchý kolenom fauloval Leskovjanského, za čo dostal päťminútový trest a Zvolenčanom sa následne za ďalšie fauly Popradčanov naskytli až tri presilové hry. Osemdesiatsekundovú štyroch proti trom nevyužili, no ďalšiu o dvoch hráčov predsa len áno. Po tridsiatichštyroch sekundách presne namieril od modrej čiary L. Čierny a v 52. min bolo vyrovnané - 1:1. O minútu neskôr Zvolen išiel do vedenia, keď po prihrávke Michala Chovana prešiel po ľavej strane pred Melicherčíka P. Pucher a lišiacky poslal puk popri pravej žŕdke za chrbát Melicherčíka. V závere hostia odvolali brankára, ale nevyhrali buly, čo využil Kovář po prechode do útočného pásma strelou do prázdnej bránky na konečných 3:1.

HK Nitra - MHC Mountfield 7:3 (1:1, 4:1, 2:1)
Góly: 4. Spilar (M. Kováčik, Fabian), 26. T. Chrenko (Hlavačka, G. Saliji), 30. S. Saliji (H. Ručkay, T. Chrenko), 35. Čaládi (G. Saliji, M. Štefanka), 38. H. Ručkay (S. Saliji, T. Chrenko), 52. Michal Novák (A. Kollár), 54. S. Saliji (Michal Novák, H. Ručkay) - 13. Jabrocký (Uram, Drgoň), 23. Jabrocký (Uram), 50. Themár (Velebný, M. Gálik).
Vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše: Hlavačka (Nitra) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, J. Jankovič, 1654 divákov

Nitra: J. Laco - Hlavačka, J. Polák, Fabian, Gabriš, Ďurák, König, Michal Novák, Rais - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - Spilar, A. Kollár, M. Kováčik - G. Saliji, M. Štefanka, Čaládi - Kmeč, M. Slovák, Podstavek

MHC Mountfield: Križan (41. Šimko) - L. Matejka, A. Novotný, Drgoň, P. Klepáč, Velebný, Brcko - Uram, M. Beran, Jabrocký - Appel, I. Rataj, M. Gálik - Themár, Markovič, Galamboš - O. Mikula, Zeliska, Važan

Domáci začali pod vedením novej trénerskej dvojice náporom. Navrátilec v martinskej bránke Križan mal veľa práce a v prvej časti nestačil len na jedinú z dvadsiatich striel domácich hráčov. V štvrtej minúte ho pri presilovke piatich proti trom prekonal pohotovým zakončením spomedzi kruhov Spilar. O vyrovnanie sa v 14. min postaral Jabrocký, keď zužitkoval dobrú prihrávku Urama spoza bránky.

V druhej tretine položili domáci hráči základ svojho druhého domáceho víťazstva v sezóne. Najskôr síce opäť Jabrocký tvrdou strelou prestrelil Laca a upravil na 2:1 pre hostí, no Nitra stihla do druhej sirény skóre otočiť. V 26. min vyrovnal pri avizovanom treste hostí Chrenko. V 31. min využil brejk dvoch na jedného Samir Saliji, keď blafákom do forhendu pokoril Križana. Skúsený gólman potom v 35. min najskôr zmaril pokus Garipa Salijiho, no na dorážku nedôrazne bráneného Čaládiho už nestačil. Piaty gól pridal pri presilovke po Chrenkovej prihrávke Ručkay, keď plynula 38. minúta.

Hostí vrátil v polovici tretej tretiny do zápasu Themárov gól v presilovke, no domáci si už víťazstvo ujsť nenechali. V 53. min dorazil obranca Michal Novák pokus Kollára a sviatočný strelec Nitry zvýšil na 6:3. Radosť v Nitra aréne ešte neutíchla, keď sa ujalo aj nahodenie puku Samira Salijiho z rohu klziska - 7:3. Domáci po najkvalitnejšom domácom výkone v tejto sezóne zaslúžene získali tri body.

Hlasy po stretnutí:
Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Chlapci predviedli to, čo sme si povedali a dodržali taktické pokyny. Dôležité bolo, že sa za stavu 1:2 nepoložili, pokračovali v disciplinovanej hre a šli si za svojím cieľom. Musím ich pochváliť za výkon a víťazstvo."

Július Pénzeš (tréner Martina): "Znovu sa opakoval scenár z minulých zápasov vonku, ktorý je stále rovnaký. Dobre rozohrané zápasy stratíme za pár minút. Dostaneme jeden gól, ktorý nás hneď vyvedie z miery. Čaká nás
tvrdá robota, pretože stále opakujeme rovnaké chyby. Musíme popracovať na tom, aby sme sa posunuli ďalej."

HC Slovan Bratislava - HC ´05 Banská Bystrica 1:1 po II. tretine (0:0, 1:1)
Góly: 24. Demel (D. Skokan, Jendek) - 28. Ján Sýkora (M. Hudec, Cebák)

HC Košice - HK 36 Skalica 3:4 (2:2, 1:2) po II. tretine
Góly: 16. M. Šterbák (M. Grman), 19. P. Bartoš (Tomík, J. Tabaček), 27. Michel Miklík (Vorel) - 10. R. Jarolín (Kutálek), 18. Šátek (Kutálek), 26. Jankovič (Zálešák), 28. R. Školiak (J. Prokop)