13. júna 2012

Úvod finále NBA patril Oklahome City, Durant opäť hviezdil

Finále play-off NBA - 1. zápas: Oklahoma City - Miami 105:94 (22:29, 25:25, 27:19, 31:21) - stav série na štyri víťazstvá 1:0V prvom zápase finále play-off zámorskej NBA zvíťazili ...

nba OKLAHOMA 13. júna (WEBNOVINY) - Finále play-off NBA - 1. zápas:

Oklahoma City - Miami 105:94 (22:29, 25:25, 27:19, 31:21) - stav série na štyri víťazstvá 1:0V prvom zápase finále play-off zámorskej NBA zvíťazili basketbalisti Oklahomy City na domácom ihrisku nad Miami o jedenásť bodov 105:94 (22:29, 25:25, 27:19, 31:21).

Prvá štvrtina patrila hosťom, ktorí si vypracovali sedembodový náskok. Postupne však preberali iniciatívu domáci.

Tí sa na konci tretej štvrtiny ujali vedenia a v záverečnej dvanásťminútovke svojho súpera definitívne zlomili, keď ju vyhrali o desať bodov.

Hviezdou duelu bol Kevin Durant v domácom drese, ktorý zaťažil konto súpera 36 bodmi. "V druhom polčase sme ukázali našu silu, ale zatiaľ sme vyhrali iba jeden zápas. Kevin Durant je úžasný hráč, výnimočným ho však robí jeho hra v obrane. Tá je základom nášho systému," povedal tréner Thunder Scott Brooks.

V sérii na štyri víťazstvá sa Oklahoma ujala vedenia 1:0, druhý zápas je na programe vo štvrtok opäť na ihrisku víťaza Západnej konferencie.