10. augusta 2014

V Anglicku mal v nedeľu premiéru miznúci sprej

Rozhodca Michael Oliver (vľavo) premiérovo používa penový sprej na určenie hranice štandardnej situácie v súťažnom zápase v Anglicku - v zápase anglického Superpohára, tzv. Community Shield, medzi Arsenalom Londýn a Manchestrom City ...

Rozhodca Michael Oliver (vľavo) premiérovo používa penový sprej na určenie hranice štandardnej situácie v súťažnom zápase v Anglicku - v zápase anglického Superpohára, tzv. Community Shield, medzi Arsenalom Londýn a Manchestrom City vo Wembley Foto: TASR/AP
Londýn 10. augusta (TASR) - Penový sprej na určenie hranice štandardnej situácie zažil v nedeľu premiéru v súťažnom zápase v Anglicku. Pomôcku, ktorú úspešne použili na MS 2014 v Brazílii, aplikovali v zápase anglického Superpohára, tzv. Community Shield, medzi Arsenalom Londýn a Manchestrom City vo Wembley. "Čiaru na ihrisku nastriekal po 38 minútach hry rozhodca Michael Oliver po faule Mikela Artetu," informovala agentúra AP.

Sprej, ktorý zmizne po tridsiatich sekundách povolila národná asociácia FA aj pre zápasy najvyššej ligy, ktorá začína na budúcu sobotu.

Arsenal porazil Manchester City

Futbalisti Arsenalu Londýn triumfovali v nedeľu v zápase o anglický Superpohár, tzv. Community Shield, nad úradujúcim majstrom Manchestrom City vo Wembley 3:0.

O víťazstve úradujúceho víťaza FA Cupu rozhodli góly Santiaga Cazorlu a Aarona Ramseyho v prvom polčase, v 60. minúte na 3:0 upravil krásnou strelou Olivier Giroud. Pre rokom sa z triumfu v tomto súboji tešili hráči Manchestru United, ktorí zdolali Wigan Athletic 2:0.