Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. apríla 2006

V Anglicku sa začala najdrahšia oslava génia W. ShakespearaBritská Kráľovská Shakespearovská spoločnosť (RSC) odštartovala v Shakespearovom rodisku Stratford upon Avon najväčší festival svojej histórie, počas ktorého budú mať jeho návštevníci do ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. apríla (WN/SITA/AFP) - Britská Kráľovská Shakespearovská spoločnosť (RSC) odštartovala v Shakespearovom rodisku Stratford upon Avon najväčší festival svojej histórie, počas ktorého budú mať jeho návštevníci do budúceho roka uvidieť všetky práce slávneho spisovateľa a dramatika. Podujatie The Complete Works začalo minulý týždeň klasickým ľúbostným príbehom o Rómeovi a Júlii a skončiť by sa malo v apríli 2007. Oficiálny začiatok nevídanej sezóny stanovili na 23. apríl, teda 442. výročie narodenia majstra.

"Kým skalní fanúšikovia považujú možnosť uvidieť všetky hry na jednom festivale za životnú šancu, The Complete Works však nebude len pre nich a dúfame, že si ho prídu pozrieť aj obyčajní ľudia. Podujatie je podľa všetkého najdrahšou oslavou Shakespearovho génia," uviedol umelecký riaditeľ RSC Michael Boyd.

RSC ponúkne divadelným nadšencom 23 produkcií 17 rôznych hosťujúcich zahraničných spoločností a 14 britských. Návštevníkov tiež budú čakať rôzne workshopy, filmy, hudba a akademické diskusie. Desať zo zahraničných produkcií bude znieť v inom jazyku, ako anglickom. Nechýba medzi nimi ani Japončina, Nemčina, Portugalčina, Taliančina, či Ruština. Vlastná produkcia RSC ponúkne hercov, medzi ktorými sa objaví aj herec zo seriálov a filmov Star Trek Patrik Stewart, či držiteľka Oscara Judi Dench.

FOTO : SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hviezda filmu Gejša Gong Li si zahrá v novom filme Tima Burton
<< predchádzajúci článok
Registrácia nových áut Peugeot-Citroën v marci stúpla o 1,3 %

V Anglicku sa začala najdrahšia oslava génia W. Shakespeara - diskusné fórum čitateľov