31. marca 2015

V Argentíne nedohrali duel Arsenal - Aldosivi pre nepokoje na tribúne

Duel 7. kola najvyššej argentínskej futbalovej súťaže medzi domácim Arsenalom a Aldosivi musel rozhodca v 30. minúte za stavu 0:1 prerušiť pre nepokoje na ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Buenos Aires 31. marca (TASR) - Duel 7. kola najvyššej argentínskej futbalovej súťaže medzi domácim Arsenalom a Aldosivi musel rozhodca v 30. minúte za stavu 0:1 prerušiť pre nepokoje na tribúnach.

Výtržnosti fanúšikov prerástli do konfliktu s políciou. Argentínska futbalová asociácia určí nový termín, v ktorom sa odohrá zvyšných 60 minút stretnutia.

Incident odštartoval už pred štadiónom Julia H Grondonu, keď sa do seba pustili rôzne frakcie fanúšikov Arsenalu. Na to reagovali bezpečnostné zložky, ktoré sa snažili rozohnať chuligánov. Polícia musela použiť gumené projektily, fanúšikovia hádzali kamene a konflikt sa presunul na tribúny štadióna. "Polícia mi nevie zaručiť, že nepríde k ďalším problémom, takže musím zápas prerušiť," povedal rozhodca Ariel Penel.