Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2019

V Bangladéši najmenej 40 ľudí podľahlo horúčke dengueNajmenej 40 ľudských životov si vyžiadalo doteraz najhoršie prepuknutie horúčky dengue v Bangladéši. Informovala o tom v utorok agentúra AFP s tým, že preplnené nemocnice ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo
Dháka 13. augusta (TASR) - Najmenej 40 ľudských životov si vyžiadalo doteraz najhoršie prepuknutie horúčky dengue v Bangladéši. Informovala o tom v utorok agentúra AFP s tým, že preplnené nemocnice ošetrujú tisíce pacientov.


Horúčka dengue zvykne v tomto juhoázijskom štáte prepuknúť počas monzúnovej sezóny medzi júnom a septembrom, avšak tento rok choroba nadobudla rozsah epidémie.

Viac ako 44.000 ľudí od januára s týmto ochorením hospitalizovali. Iba v pondelok ich prijali do nemocníc 2100, uviedla jedna z pracovníčok ministerstva zdravotníctva, ktorá potvrdila doterajších 40 obetí horúčky dengue. Miestne médiá však hovoria o väčšom počte obetí, ktorý minulý týždeň presiahol stovku.

Horúčka dengue je tropická vírusová infekcia, ktorá sa prejavuje ako ťažká chrípka, môže však vyústiť do nebezpečného vnútorného krvácania. Prenášajú ju komáre tigrované, ktorým sa darí v stojatej vode, aká zostáva napríklad v starých pneumatikách či prázdnych fľašiach, keď naprší.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina zjednodušínadobúdanie občianstva pre prenasledovaných Rusov
<< predchádzajúci článok
Listy môžu na majiteľa počas dovolenky počkať na Slovenskej pošte

V Bangladéši najmenej 40 ľudí podľahlo horúčke dengue - diskusné fórum čitateľov