01. novembra 2014

V basketbalovej NBA zaknihoval obhajca Spurs prvú prehru

Na fotke zo zápasu Boris Diaw (33) zo San Antonio Spurs fauluje Phoenix Suns Markieffa Morrisa (11). Foto: TASR/AP
New York 1. novembra (TASR) - Basketbalisti San Antonia Spurs prehrali v noci na sobotu v zámorskej NBA na palubovke Phoenixu Suns 89:94. Domáci takmer celý zápas doťahovali náskok súpera, prvýkrát sa ujali vedenia (88:87) až tri a pol minúty pred koncom, no záver zvládli na výbornú. Obhajca titulu si tak zapísal prvú prehru v sezóne.

Cleveland triumfoval v Chicagu 114:108 pp najmä zásluhou svojho lídra LeBrona Jamesa, ktorý zaznamenal 36 bodov, z toho osem v predĺžení. V losangeleskom derby sa viac darilo Clippers, ktorí si poradili s domácimi Lakers 118:111. Výraznú zásluhu na triumfe hostí mal Blake Griffin, autor 39 bodov.

Výsledky NBA:

Indiana - Memphis 89:97, Chicago - Cleveland 108:114 pp, Milwaukee - Philadelphia 93:81, Phoenix - San Antonio 94:89, Sacramento - Portland 103:94, Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 111:118