Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. apríla 2006

V bratislavskom Starom Meste sa nesmie vypaľovať trávaStarosta bratislavského Starého Mesta Peter Čiernik upozorňuje obyvateľov mestskej časti na zvýšené riziko vzniku jarných požiarov v tomto období. Pripomína, že podľa všeobecne záväzného ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. apríla (WN/SITA) - Starosta bratislavského Starého Mesta Peter Čiernik upozorňuje obyvateľov mestskej časti na zvýšené riziko vzniku jarných požiarov v tomto období. Pripomína, že podľa všeobecne záväzného nariadenia mestskej časti sa na jej území nesmie vypaľovať tráva ani spaľovať lístie. Priaznivé podmienky pre vznik požiarov vytvára suché a teplé počasie, dokonale preschnutá vegetácia z minulého roka – tráva, lístie a podobne. Na ich zapálenie stačí cigaretový ohorok, iskra z výfuku automobilu alebo z ohniska. Každý občan je podľa Čiernika povinný počínať si tak, aby nezapríčinil vznik požiaru a tiež je povinný, ak je to možné, uhasiť požiar alebo ho bezodkladne ohlásiť a urobiť nevyhnuté opatrenia na zamedzenie jeho šírenia a na záchranu ohrozených osôb.

Kritické jarné obdobie trvá od roztopenie snehovej pokrývky do vyrastenia nového zeleného porastu. Práve v tomto období treba osobitne dbať na dodržiavanie vyznačených zákazov, príkazov a pokynov týkajúcich sa ochrany lesov pred požiarmi, najmä dodržiavať zákaz zakladania ohňov na miestach, odkiaľ by sa mohol rozšíriť. Informácie zverejnila mestská časť Staré Mesto na svojej oficiálnej internetovej stránke.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci na talianskych vozovkách porušujú pravidlá
<< predchádzajúci článok
Penta zvažuje podanie ponuky na kúpu automobilky Tatra