Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. mája 2008

V bratislavskom Subclube dnes bude Slet BubeníkůBratislavský Subclub dnes bude hostiť českého bubeníka Pavla Fajta. Publiku sa predstaví ako líder neformálneho zoskupenia hudobníkov s názvom Slet Bubeníků.Zdieľať
Ide o experimentálne poňatie perkusionistického performance na hraniciach džezu a world music s ľahkými prvkami elektroniky a prenikavým vokálom japonskej speváčky Yumiko. Fajt ponúkne dvojhodinový koncert spolu s hudobníkmi Milošom Vacíkom, Alanom Vitoušom, Ephraimom Goldinom, Štěpánom Smetáčkom a spomínanou speváčkou Yumiko.

Pavel Fajt je český neortodoxný bubeník a avantgardný muzikant. V Európe sa preslávil predovšetkým spoluprácou s Ivou Bittovou. Vrcholom ich tvorby bol album Bittová & Fajt, ktorý patrí k najlepším LP desaťročia. Na ďalších nahrávkach Bittovej sa podieľal produkčne. Fajt hosťoval na prestížnych svetových festivaloch v Európe i v zámorí. Vo svojom sólovom projekte Drum Trek predvádza "nemožné" s bicími nástrojmi, perkusiami, elektronikou, ako aj s vlastným hlasom.

Agentúru SITA o tom informoval Erik Babušiak zo Subclubu.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Bratislave sa v sobotu 17. mája predstaví Bobby McFerrin
<< predchádzajúci článok
Iron Man ďalej kraľuje americkým kinám

V bratislavskom Subclube dnes bude Slet Bubeníků - diskusné fórum čitateľov