Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. októbra 2011

V Bruseli očakávajú slovenského premiéra, tvrdí I. RadičováPremiérka Iveta Radičová nevylučuje, že jej vládu prezident SR Ivan Gašparovič odvolá v piatok. „Nemôžem to vylúčiť. Vláde nebola vyslovená dôvera. Podľa ústavy ju v takom ...Zdieľať
iveta radicova BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) – Premiérka Iveta Radičová nevylučuje, že jej vládu prezident SR Ivan Gašparovič odvolá v piatok.


„Nemôžem to vylúčiť. Vláde nebola vyslovená dôvera. Podľa ústavy ju v takom prípade prezident odvolá, no ústava mu neukladá, dokedy má tak urobiť,“ povedala predsedníčka vlády dnes pre agentúru SITA.

Cez víkend má byť summit lídrov krajín eurozóny. Špekuluje sa, kto by mal Slovensko zastupovať na takom summite.

„Hovorila som s prezidentom EÚ Hermanom van Rompuyom, budem hovoriť s predsedom Európskej komisie José Manuelom Barrosom. Je očakávanie, že premiér SR príde na summit bez ohľadu na to, kto ním bude. Tak by to malo byť,“ uviedla Radičová. Podľa nej pokiaľ vládu v piatok prezident odvolá, tak sa musí rozhodnúť, kto odchádza na summit. „Je samozrejme riešenie, že stolička bude prázdna,“

Vláde Ivety Radičovej nevyslovil parlament dôveru pred týždňom pri hlasovaní o eurovale. Odvtedy sa predstavitelia politických strán nedohodli, kto povedie krajinu do marcových predčasných parlamentných volieb.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Košiciach bude od stredajšej polnoci nadmerný hluk
<< predchádzajúci článok
Súd zbavil Berlusconiho obvinenia z daňových únikov