04. februára 2010

V Bulharsku napadli rozhodcu hokejkami

Bulharský mužský hokej, ktorý patrí do II. divízie majstrovstiev sveta, má svoj ďalší škandál. V utorok nedohrali stretnutie medzi sofijskými rivalmi CSKA a ...

SOFIA 4. februára (WEBNOVINY) - Bulharský mužský hokej, ktorý patrí do II. divízie majstrovstiev sveta, má svoj ďalší škandál. V utorok nedohrali stretnutie medzi sofijskými rivalmi CSKA a Slaviou. Hráči CSKA najprv na konci prvej tretiny hokejkami napadli rozhodcu a po vymeraní trestov odmietli v druhej tretine pokračovať v zápase. "Je to poľutovaniahodné vidieť takéto nepekné scény počas hokejového zápasu. Ešte tento týždeň vynesieme tresty pre CSKA," konštatoval na margo incidentu prezident Bulharskej federácie ľadového hokeja Krasimir Krustev.

Na konci prvej tretiny inkriminovaného zápasu, v ktorom už istý majster Slavia Sofia viedla jasným rozdielom 3:0, poslal rozhodca Dino Krustev na trestnú lavicu hráča CSKA Kirila Hodulova, čo rozzúrilo jeho spoluhráčov. Arbiter narazil hlavou do mantinelu po tom ako dostal tvrdý úder hokejkou od jedného z nahnevaných hráčov. Následne sa strhla na ľade šarvátka a niekoľko minút sa nehralo. Krustev dal dvom hráčom CSKA tresty do konca zápasu. "Vojaci" však odmietli pokračovať v stretnutí. "Rozhodcovia tento zápas úplne zničili," uvádza sa v reakcii CSKA na utorkové udalosti. Po zápase našiel arbiter Krustev pred štadiónom svoje auto bez pneumatík.