13. novembra 2009

V českej O2 extralige skórovali Balej, Somík a Špirko

V úvodnom piatkovom zápase 23. kola českej hokejovej O2 extraligy mužstvo Třinca zvíťazilo na domácom ľade nad Plzňou 3:2 po predĺžení. Skóre stretnutia otvoril slovenský útočník Jozef Balej a ...

PRAHA 13. novembra (WEBNOVINY) - V úvodnom piatkovom zápase 23. kola českej hokejovej O2 extraligy mužstvo Třinca zvíťazilo na domácom ľade nad Plzňou 3:2 po predĺžení. Skóre stretnutia otvoril slovenský útočník Jozef Balej a prispel tak k víťazstvu svojho tímu. Zlín si poradil s Kometou Brno 2:0. O góly Pardubíc sa postarali slovenskí reprezentanti Radovan Somík a Rastislav Špirko, avšak prehre so Slaviou Praha 2:3 nezabránili. V zápase Mladá Boleslav - Vítkovice si Boris Žabka v drese domácich pripísal asistenciu, zápas skončil s výsledkom 3:2. Na tretí gól Karlových Varov do bránky Českých Budějovíc prihrával Rastislav Dej. Jeho mužstvo sa napokon tešilo z víťazstva 5:2.

Výsledky piatkových stretnutí 23. kola najvyššej českej hokejovej súťaže - O2 extraligy:

Zlín - Kometa Brno 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 9. Kubiš (Nosek), 59. Balaštík (Leška, Ondráček)

Třínec - Plzeň 3:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 37. BALEJ (Cartelli, Bonk), 42. Růžička (Hrabal, Zíb), 61. Polák - 10. Kovář (Straka, Bomersback), 53. Tvrdík (Hanzlík)

Sparta Praha - Litvínov 5:3 (2:2, 0:1, 3:0)
Góly: 1. Kratěna, 5. Kratěna (Koreis), 43. Hanzlík (Kratěna), 44. Ton (Výborný), 46. Ton (Výborný, Gulaši) - 4. Lukeš (Skuhrovec, Jánský), 11. Hübl (Kubinčák, Pilař), 39. Kubinčák (Hübl, Jenáček)

Pardubice - Slavia Praha 2:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 37. SOMÍK (Divíšek, Píša), 47. ŠPIRKO (Divíšek, Sýkora) - 16. Havel (Kadlec, Červenka), 43. Beránek (Žižka, Tomica), 64. Roth (Kadlec, Červenka)

Mladá Boleslav - Vítkovice 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly: 31. Král (ŽABKA), 41. Sup, 47. Král - 18. Kvapil (Strapáč), 23. Kvapil

Karlovy Vary - České Budějovice 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 2. Skuhravý (Neměc, Tribuncovs), 23. Hluchý (Neměc), 32. Kuběna (DEJ), 42. Pletka (Neměc), 44. Kuběna (Zaťovič) - 15. a 37. Květoň (Mikeska)