Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

28. marca 2010

V Divadle na Vinohradech odovzdali Ceny TýTýV sobotu v pražskom Divadle na Vinohradech sa uskutočnilo odovzdávanie 19. ročníka diváckych cien TýTý, ktoré udeľujú populárnym televíznym osobnostiam čitatelia ...Zdieľať
 Karel Gott

Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) - V sobotu v pražskom Divadle na Vinohradech sa uskutočnilo odovzdávanie 19. ročníka diváckych cien TýTý, ktoré udeľujú populárnym televíznym osobnostiam čitatelia a čitateľky týždenníka Televize TýTý. Podujatie v priamom prenose odvysielala ČT1. Začiatok priameho prenosu sprevádzali technické problémy, keď približne prvé tri minúty nefungoval zvuk. Moderátorom podujatia bol Karel Šíp a počas večera zaspievali televízne melódie napríklad Petra Janů, Petr Kolář, Jiřina Bohdalová, Karel Gott, Lucie Bílá, Miro Žbirka, Iva Frühlingová alebo skupina Support Lesbiens.

Televízia Nova si odniesla ceny v piatich kategóriách, avšak Česká televízia triumfovala v kategóriách Program roku a Seriál roku, v ktorých doteraz pravidelne dominovala práve TV Nova. Osobnosťou televízneho spravodajstva sa stal Karel Voříšek, ktorý na TV Nova uvádza Televízne noviny. "Chcel by som okrem rodiny a televízie Nova poďakovať aj svojmu menu, pretože je tak ľahko zapamätateľné, že si ma mohli diváci zapamätať, čo mi asi taktiež pomohlo," uviedol Voříšek, ktorý sa nezabudol poďakovať aj svojej kolegyni z Televíznych novín Markéte Fialovej. V kategórii Osobnosť televíznej publicistiky už tretíkrát zvíťazil Václav Moravec, ktorý už od roku 2004 moderuje v Českej televízii reláciu Otázky Václava Moravce. "Programové oddelenie má so mnou svätú trpezlivosť, pretože Otázky trvajú vždy dlhšie a lezieme tak deťom do rozprávok," vyhlásil Moravec.

V kategórii speváčka zvíťazila Lucie Vondráčková, ktorá nahradila minuloročnú víťazku Ivetu Bartošovú. V mužskej kategórii zvíťazil rovnako ako minulý rok Karel Gott, ktorý sa stal taktiež aj absolútnym víťazom za zisk najviac hlasov v druhom kole hlasovania. "Tentokrát som to naozaj nečakal. Chcel by som sa divákom poďakovať, pretože tento rok je to 50 rokov, čo som sa prvýkrát objavil na televíznych obrazovkách. S priateľmi sa v poslednom čase stále častejšie bavíme o tom, ktoré lieky sú na čo dobré, a musím povedať, že tieto ceny sú najlepším liekom," povedal Gott. Víťaz prvej Česko-Slovenskej SuperStar Martin Chodúr si odniesol cenu Objav roka.

Osobnosťou televíznej zábavy sa stal moderátor večera Karel Šíp, ktorého však ocenenie mierne zaskočilo. Dostal ju prvýkrát. "Chcel by som sa ale divákov opýtať, prečo až teraz? Veď v tomto obore nie som nováčikom, ale pohybujem sa v ňom už viac ako 30 rokov," uviedol Šíp, ktorý si okrem tejto ceny odniesol Zlaté zrkadlo aj za svoj program Všechnopárty, ktorý vysiela Česká televízia. Ďalším prekvapením večera bolo vyhlásenie víťaza v kategórii Seriál roku, v ktorej nezvíťazila Ordinácia v ružovej záhrade ale novinka Českej televízie, retrospektívny seriál Vyprávěj. Cenu TýTý pre najlepšiu herečku si rovnako ako minulý rok odniesla Hana Maciuchová, ktorá si divácku popularitu získala v televíznom seriáli Ulice. V mužskej hereckej kategórii zvíťazil Maciuchovej herecký kolega Rudolf Hrušínský, ktorému cenu odovzdala Jiřina Bohdalová. Do Dvorany slávy slávnostne uviedli filmového archivára, historika, publicistu a moderátora Karla Čáslavského, ktorý je dlhoročným pracovníkom Národného filmového archívu.

Prehľad víťazov cien TýTý 2009:
Osobnosť televízneho spravodajstva: Karel Voříšek
Osobnosť televíznej publicistiky: Václav Moravec
Osobnosť televíznej zábavy: Karel Šíp
Herec: Rudolf Hrušínský
Herečka: Hana Maciuchová
Spevák: Karel Gott
Speváčka: Lucie Vondráčková
Program roka: Všechnopárty
Seriál roku: Vyprávěj
Absolútny víťaz: Karel Gott
Objav roka: Martin Chodúr
Nový člen Dvorany slávy: Karel Čáslavský

SITA/MEDIAFAX

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Evanescence vydajú svoj comeback na jeseň
<< predchádzajúci článok
Video: Modlivka verzus kolibrík

V Divadle na Vinohradech odovzdali Ceny TýTý - diskusné fórum čitateľov