19. júna 2010

V Hertogenboschi singlový triumf Heninovej

Víťazkou sobotňajšieho stretnutia finále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour UNICEF Open v holandskom Hertogenboschi (International, dotácia 220 000 USD, tráva) sa ...

bez nazvu Justine Heninová

Foto: SITA/AP HERTOGENBOSCH 19. júna (WEBNOVINY) - Víťazkou sobotňajšieho stretnutia finále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour UNICEF Open v holandskom Hertogenboschi (International, dotácia 220 000 USD, tráva) sa stala najvyššie nasadená Belgičanka Justine Heninová, ktorá si s Nemkou Andreou Petkovicovou za 108 minút 3:6, 6:3, 6:4. Dvadsaťosemročná Heninová zaznamenala 43. turnajové víťazstvo, z toho má na svojom konte sedem grandslamových titulov. Osemnásta hráča svetového renkingu absolvovala s o šesť rokov mladšou súperkou vyrovnaný duel.

Dvojhra - finále:
Justine Heninová (1-Belg.) - Andrea Petkovicová (7-Nem.) 3:6, 6:3, 6:4 za 108 minút