Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. apríla 2007

V Himalájach sa stratil slovenský horolozecV Himalájach sa počas expedície na vrch Šiša Pangmu (8046 m) stratil slovenský horolezec Marek Hudák. Spolu s víťazom ankety Slovenský horolezec roka 2006 s 27-ročným Jozefom Kopoldom ...Zdieľať

KÁTHMÁNDÚ/BRATISLAVA 27. apríla (WEBNOVINY) - V Himalájach sa počas expedície na vrch Šiša Pangmu (8046 m) stratil slovenský horolezec Marek Hudák. Spolu s víťazom ankety Slovenský horolezec roka 2006 s 27-ročným Jozefom Kopoldom sa pokúšal zdolať túto osemtisíckovku. Kopoldovi sa to podarilo, Hudák tesne pod vrcholovým hrebeňom pokus vzdal a mal sa vrátiť do vrcholového bivaku alebo do základného tábora. Kopold ho však po návrate nenašiel. Informácia je zverejnená na internetovej stránke www.8000.sk

Hudák s Kopoldom vyrazili na vrchol v utorok. Tesne pod vrcholom sa Hudák otočil a začal zostupovať. Cestou z vrcholu Kopold našiel jeho cepín a rukavicu. Pri zostupe ho hľadal, ale nikde Hudáka nenašiel a presunul sa do základného tábora, kde je aj tretí člen výpravy Jaroslav Dutka. Marek je zatiaľ nezvestný.

V oblasti, v ktorej sa stratil, je momentálne zlé počasie, husto sneží, viditeľnosť je len na niekoľko desiatok metrov. V noci zo štvrtka na piatok sa Kopold s Dutkom a členmi kórejskej výpravy pokúsili svetelnými signálmi nadviazať kontakt s Hudákom. "V piatok som sa pokúšal s nimi telefonicky spojiť, ale bez výsledku, zrejme sú stále v teréne," poskytol informácie Pavol Lazar, ktorý bol pôvodne ďalším členom expedície, ale pre zdravotné problémy sa vrátil ešte z Káthmándú.

Tridsaťsedemročný Marek Hudák je v Himalájach po druhý raz. Pred dvoma rokmi sa neúspešne pokúšal o Čo Oju, tento rok pokus zopakoval, ale dostal sa iba do výšky približne 8 000 m. V minulosti bol hádzanárskym juniorským reprezentantom Československa.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako vyhrať v LOTO skoro 40 miliónov
<< predchádzajúci článok
DR SR odhalilo podvod s daňovými preplatkami za 400 tis. Sk

V Himalájach sa stratil slovenský horolozec - diskusné fórum čitateľov

Symbolický cintorín27.4. 17:13:06