Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. apríla 2015

V kaštieli Betliar vyberú dvojníčku kráľovnej SissiMúzeum Betliar pripravuje na letné mesiace výstavu Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta v našich dejinách a predstavách. Návštevníci Múzea Andrássyovcov v betliarskom kaštieli sa tak budú môcť ...Zdieľať
Betliar 14. apríla (TASR) – Múzeum Betliar pripravuje na letné mesiace výstavu Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta v našich dejinách a predstavách. Návštevníci Múzea Andrássyovcov v betliarskom kaštieli sa tak budú môcť prvýkrát na Slovensku oboznámiť so skutočným príbehom cisárovnej a kráľovnej, známej ako Sissi.


"Autori vidia úlohu výstavy nie v ničení vžitých predstáv a obrazov o kráľovnej v podobe (herečky) Romy Schneider, ale v ich obohatení o históriu, často oveľa pútavejšiu ako idealizovaný až malebný filmový príbeh," uviedla Judita Krajčiová z betliarskeho múzea. Slávnostné otvorenie výstavy bude 4. júna o 17.00 h, pre verejnosť bude prístupná od 5. júna.

Výstava Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta v našich dejinách a predstavách bude mať bohaté sprievodné podujatia a programy, určené pre odbornú, ako aj laickú verejnosť a detského diváka. Na mnohých z nich bude prítomná aj dvojníčka kráľovnej, ktorú porota vyberie už tento piatok (17.4.) v kaštieli Betliar.

Uchádzačky bude posudzovať porota v zložení herečka Alena Ďuránová, módny návrhár Boris Hanečka, fotograf Jakub Gulyás a spoluautor výstavy Július Barczi. "Hlavnými kritériami, ktoré dvojníčka kráľovnej Alžbety musí splniť okrem fyzickej podobnosti, sú decentné vystupovanie, elegantné držanie tela a schopnosť komunikovať s návštevníkmi podujatí a kaštieľa," priblížila Krajčiová.

Dvojníčku kráľovnej Alžbety budú môcť návštevníci prvýkrát stretnúť v honosnej róbe, ktorá je vernou kópiou róby Jej Veličenstva v sobotu 6. júna v Múzeu Andrássyovcov v kaštieli Betliar.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Táto vtipná ruská paródia na sexi Austrálčanky nemá chybu!
<< predchádzajúci článok
Rukopis génia, ktorý rozlúštil nacistický kód, sa predal za milión USD

V kaštieli Betliar vyberú dvojníčku kráľovnej Sissi - diskusné fórum čitateľov