Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. októbra 2007

V kauze gangu Volodymyra Y. vypočúvajú utajených svedkovVýsluchom dvoch utajených svedkov prostredníctvom telemostu dnes pokračuje pojednávanie pred senátom Krajského súdu v Bratislave v trestnej veci viacnásobných vrážd, ktorých sa podľa obžaloby ...Zdieľať

BRATISLAVA 9. októbra (WEBNOVINY) - Výsluchom dvoch utajených svedkov prostredníctvom telemostu dnes pokračuje pojednávanie pred senátom Krajského súdu v Bratislave v trestnej veci viacnásobných vrážd, ktorých sa podľa obžaloby dopustila ukrajinsko-slovenská zločinecká skupina Volodymyra Y. Jeden z utajených svedkov vystupuje v prípade ako agent. Predseda senátu vylúčil z dnešného pojednávania médiá. Pojednávanie je na tento týždeň vytýčené do piatku 12. októbra. Dovtedy plánuje senát vypočuť okrem utajených svedkov aj znalcov zo súdneho lekárstva, patológie, psychiatrie, psychológie a kriminalisticko-expertízneho ústavu. Pojednávanie sa koná v Ústave pre výkon väzby v Bratislave.

Volodymyr Y. aj s ďalšími tromi obžalovanými - Eduardom V., Vasyľom P. a Jurijom R. je obžalovaný za vraždu štyroch Ukrajincov "obzvlášť surovým a trýznivým spôsobom." Zároveň sú Eduard V. a Vasyľ P. obžalovaní z trestného činu nedovolenej výroby a držby omamných a psychotropných látok a obchodovania s nimi. Vasyľ P. je obžalovaný aj z nedovoleného ozbrojovania, policajti mu pri domovej prehliadke našli strelnú zbraň zamaskovanú do guľôčkového pera. Ak sa preukáže vina, obžalovaným hrozí trest odňatia slobody až na doživotie.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločnosť Competence Call Center expanduje v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Trestné oznámenie v súvislosti s Vaľovej výrokmi

V kauze gangu Volodymyra Y. vypočúvajú utajených svedkov - diskusné fórum čitateľov