Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

22. júla 2006

V kauze Triptych nepodá mimoriadny opravný prostriedokKauza Triptych - Klaňanie Troch kráľov, v ktorej bol exšéf SIS Ivan Lexa právoplatne odsúdený, už nebude mať dohru na Najvyššom súde (NS) SR. Bývalá ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, ...Zdieľať
BRATISLAVA 22. júla (WEBNOVINY) - Kauza Triptych - Klaňanie Troch kráľov, v ktorej bol exšéf SIS Ivan Lexa právoplatne odsúdený, už nebude mať dohru na Najvyššom súde (NS) SR. Bývalá ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, ktorá si pôvodne vyžiadala spis v tejto kauze a zvažovala podať mimoriadny opravný prostriedok na NS SR, 29. júna tohto roku svoje rozhodnutie zmenila. Ako agentúru SITA informoval Ján Zanovit z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti (MS) SR, súdu najprv telefonicky a neskôr písomne oznámila, že už netrvá na predložení potrebných písomností. "Z uvedeného je zrejmé, že spis sa na ministerstve spravodlivosti nenachádzal, ani nenachádza," dodal Zanovit.

Bratislavský krajský súd oslobodil 26. apríla Ivana Lexu v kauze Triptych - Klaňanie Troch kráľov a zrušil tak v plnom rozsahu prechádzajúci rozsudok Okresného súdu Bratislava 3. Ten 25. januára 2005 uznal Lexu vinným z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa, avšak skutok prekvalifikoval podľa prvého, miernejšieho odseku. Rozsudok je právoplatný a nie je možné sa voči nemu odvolať. Exministerka Žitňanská však v máji nevylúčila, že podá mimoriadny opravný prostriedok, a vyžiadala si potrebné dokumenty zo súdu.
SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lesníci spracúvajú lykožrútovú kalamitu
<< predchádzajúci článok
Izraelskí a libanonskí bloggeri sú v spojení napriek bombám a raketám

V kauze Triptych nepodá mimoriadny opravný prostriedok - diskusné fórum čitateľov

Zbytočná práca súdov23.7. 9:35:41