Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. marca 2006

V Krajskej knižnici v Nitre začal Týždeň slovenských knižnícNITRA 27. marca (WN/SITA) – V Krajskej knižnici (KK) Karola Kmeťka v Nitre sa dnes začal program pri príležitosti siedmeho ročníka Týždňa slovenských knižníc (TSK), ktorý potrvá do nedele. „Je to týždeň zvýšenej aktivity ...Zdieľať

NITRA 27. marca (WN/SITA) – V Krajskej knižnici (KK) Karola Kmeťka v Nitre sa dnes začal program pri príležitosti siedmeho ročníka Týždňa slovenských knižníc (TSK), ktorý potrvá do nedele. „Je to týždeň zvýšenej aktivity a prezentácie knižníc čitateľom, ale aj odborným knihovníckym pracovníkom,“ informovala zástupkyňa riaditeľky KK Tatiana Némethová. Jeho cieľom je pozitívne zviditeľniť knižnice ako kultúrno-vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom rôznych poučných a zábavných aktivít. Pre návštevníkov knižnice je pripravených množstvo podujatí – besedy so spisovateľmi, hudobno-slovné pásma na rôzne témy či súťažné kvízy.

Aj knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch sa zapojí do TSK. Dnešný deň bude venovaný vedeckej fantastike. Začne sa otvorením výstavy Sci-fi a fantasy na filmovom plagáte, pokračuje besedou s historikom Milošom Jesenským, prednáškami o diele J. R. R. Tolkiena, tajných spoločnostiach, vesmíre, argonautoch a ďalších mýtoch a faktoch. V utorok sa stredoškoláci môžu stretnúť so spisovateľom Romanom Bednárom a oboznámiť sa s jeho tvorbou. V stredu bude prednáška o vzniku a vývoji písma, v štvrtok beseda s autorom detských knižiek Milanom Špilbergerom. V piatok sa v priestoroch knižnice uskutoční netradičná akcia s názvom Noc s Andersenom, v rámci ktorej budú žiaci základných škôl v knižnici aj nocovať.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Blížia sa ďalšie termíny podania prihlášok na VŠ
<< predchádzajúci článok
Kate Mossová údajne obnovila vzťah s Petom Dohertym