Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. októbra 2010

V lietadle spoločnosti UPS našli podozrivý balíkNa palube nákladného lietadla americkej prepravnej spoločnosti United Parcel Service (UPS) smerujúceho z Jemenu do Chicaga našli pri piatkovom medzipristátí ...Zdieľať
ups Foto: Ilustračné foto : SITA/AP

NEW YORK/LONDÝN 29. októbra (WEBNOVINY) - Na palube nákladného lietadla americkej prepravnej spoločnosti United Parcel Service (UPS) smerujúceho z Jemenu do Chicaga našli pri piatkovom medzipristátí v Londýne podozrivý balík, o ktorom televízna stanica CNN pôvodne informovala ako o bombe. Podľa tlačovej agentúry Reuters ale pyrotechnici prítomnosť nebezpečnej látky popreli. Údajnú výbušninu, ktorá sa mala nachádzať v podobe atramentového tonera do tlačiarne, našli pri rutinnej bezpečnostnej prehliadke. Polícia incident prešetruje a sprísnila bezpečnostné prehliadky na ďalších nákladných letoch spoločnosti a medzinárodných letiskách.

Podozrivé balíky sa podľa médií našli aj v ďalších dvoch nákladných lietadlách spoločnosti UPS. Jeden bol súčasťou nákladu stroja kontrolovaného na letisku vo Philadelphii, druhý podozrivý balík hlásili z letiska Newark v New Jersey. Úrady preverujú aj podozrivý náklad kamióna spoločnosti UPS v New Yorku.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Orbán nechce hovoriť o pokutách za jazyk v SR
<< predchádzajúci článok
Akciový trh v Prahe oslabil, vo Varšave posilnil