08. apríla 2018

V londýnskom derby medzi Chelsea a West Hamom sa body delili

Danny Welbeck z Arsenalu Londýn sa raduje z gólu v zápase 33. kola anglickej Premier League Arsenal - Southampton 8. apríla 2018 v Londýne. Foto: TASR/AP
Londýn 8. apríla (TASR) – V nedeľňajšom zápase 33. kola anglickej futbalovej ligy vyhral favorizovaný Arsenal Londýn na domácom Emirates Stadium nad Southamptonom 3:2.

"Svätci" ohrození zostupom boli blízko k zisku cenného bodu, keď v 73. minúte vyrovnal na 2:2 po strele do opustenej bránky Charlie Austin. "Kanonieri" bojujúci o pohárovú Európu však nezložili zbrane a v 81. minúte obrana hostí neustrážila Dannyho Welbecka, ktorý svojim druhým gólom v stretnutí zabezpečil domácim víťazstvo.

Londýnske derby na Stamford Bridge medzi Chelsea a West Hamom skončilo remízou 1:1. Domáci viedli od 36. minúty, keď sa po rohovom kope najlepšie zorientoval v pokutovom území španielsky obranca Cezar Azpilicueta. "Kladivári" vyrovnali sedemnásť minút pred koncom riadneho hracieho času zásluhou Mexičana Javiera Hernandeza.

Premier League - 33. kolo:

Arsenal Londýn – FC Southampton 3:2 (2:1)

Góly: 38. a 81. Welbeck, 28. Aubameyang – 17. Long, 73. Austin, ČK: 90.+3 Elneny – 90.+2 Stephens

Chelsea Londýn – West Ham United 1:1 (1:0)

Góly: 36. Azpilicueta – 73. Hernandez