03. februára 2008

V Milwaukee najsledovanejší duel súťaže Ji vs. Jao

Osem zápasov bolo na programe v sobotu v zámorskej NBA. Najväčšie strelecké preteky mohli diváci sledovať v Indiane medzi domácimi Pacers a Orlandom Magic. Po miernom polčasovom

WASHINGTON 3. februára (WEBNOVINY) - Osem zápasov bolo na programe v sobotu v zámorskej NBA. Najväčšie strelecké preteky mohli diváci sledovať v Indiane medzi domácimi Pacers a Orlandom Magic. Po miernom polčasovom dvojbodovom vedení domáceho tímu zabral v druhej polovici súboja Hedo Türkoglu, ktorý po prestávke strelil 20 zo svojich 23 bodov a hoci zmietaný chorobou, bol spolu s Dwightom Howardom kľúčovým hráčom Magic na ihrisku. "Bolo vidieť, že mu dlhšie trvá dostať sa do správnych obrátok, naozaj sa totiž necítil dobre. Bojoval okrem súpera aj so svojou chorobou, ale bol schopný vyjsť na ihrisko a výrazne nám pomôcť. Takto si predstavujem dobrého spoluhráča," vyjadril sa s rešpektom k 28-ročnému Turkovi Rashard Lewis. "Po trápení sa v prvej polovici duelu som sa nakoniec v druhom polčase dokázal rozhýbať. Vždy hrám s veľkým sebavedomím smerom dopredu, dnes som sa však ešte výraznejšie tlačil k zakončeniu," komentoval svoj výkon rodák z Istanbulu. Magic sa dostal i do najvyššieho 12-bodového vedenia osem minút pred koncom duelu práve po úspešnej trojke Türkogluho, Pacers na tento stav odpovedali sériou ôsmich bodov v rade. Hostia však v závere opäť zapli na plné obrátky a stretnutie napokon vyhrali V Milwaukee sa konalo druhé vydanie čínskeho súboja Ji Jinlian vs. Jao Ming, pričom aj tentoraz bol úspešnejší tím o sedem rokov staršieho Jaoa. Obaja hráči z najľudnatejšej krajiny sveta sa však v zápase trápili a dohrávali s drobnými zraneniami z prvého polčasu. Jao v záverečnom účtovaní zaznamenal po tucte bodov i doskokov, Ji sa musel uspokojiť so 6 bodmi a 7 doskokmi. "Obaja sme sa nevedeli presadiť, ale ja sa môžem aspoň tešiť z výhry," povedal po skončení duelu Jao. "Bol som predchádzajúcu noc trochu nervózny, cítil som sa ako pred zápasom playoff," pokračoval skúsenejší z dvojice Číňanov. Prvý novembrový duel sledovalo v Číne odhadom 100 až 200 miliónov divákov, v zámorí si tak vzájomné zápasy týchto hráčov vyslúžili prezývku "Čínsky Super Bowl" podľa najsledovanejšej športovej udalosti, ktorou je finále Národnej futbalovej ligy. "Je to fascinujúce, že zápas základnej časti NBA sleduje dvakrát viac ľudí ako Super Bowl," zamyslel sa najlepší strelec zápasu Tracy McGrady. V sobotu sa na palubovky vrátili dvaja poprední hráči NBA a obaja sa mohli tešiť z víťazstiev svojich tímov. Najlepší strelec súťaže LeBron James potvrdil svoju pozíciu dominanciou v zápase Clevelandu proti LA Clippers, keď 28 bodmi pomohol Cavaliers k víťazstvu 98:84. Carmelo Anthony sa takisto stal pri svojom comebacku najdôležitejším hráčom svojho tímu, pri víťazstve Denveru nad Charlotte 117:101 ho však 38 bodmi zatienil hosťujúci Jason Richardson. Výsledky - sobota: Indiana - Orlando 115:121 Najviac bodov: Granger 29, Dunleavy 19, Murphy 17 - D. Howard 24 (12 doskokov), Türkoğlu 23, Lewis 19, štvrtiny: 34:34, 26:24, 25:36, 30:27, 13 172 divákov Atlanta - New Jersey 104:92 Najviac bodov: Marvin Williams 24, Josh Smith a Childress po 23 - R. Jefferson 23, Nachbar 16, V. Carter (10 asistencií) a Boone po 14, štvrtiny: 25:18, 30:20, 24:26, 25:28, 18 102 divákov Cleveland - Los Angeles Clippers 98:84 Najviac bodov: L. James 28 (11 doskokov), Ilgauskas 22 (13 doskokov), Gooden 14 (12 doskokov) - Thornton 23, Mobley 19, Tim Thomas 15, štvrtiny: 19:23, 26:24, 28:22, 25:15, 20 562 divákov Memphis - Utah 91:110 Najviac bodov: Gay 15 (10 doskokov), M. Miller a Warrick po 14 - Boozer 19 (10 doskokov), Deron Williams (11 asistencií) a R. Brewer po 16, štvrtiny: 23:25, 17:28, 19:30, 32:27, 12 407 divákov Milwaukee - Houston 83:91 Najviac bodov: Bogut 21, B. Simmons a Villanueva po 14 - McGrady 33 (11 doskokov), Jao 12 (12 doskokov), Alston a Wells po 10, štvrtiny: 20:21, 17:21, 24:22, 22:27, 18 717 divákov Denver - Charlotte 117:101 Najviac bodov: C. Anthony 25 (10 doskokov), Iverson 24 (13 asistencií), Kleiza 23 - Jason Richardson 38, Okafor 20 (18 doskokov), Felton 14, štvrtiny: 27:32, 30:35, 25:20, 35:14, 19 391 divákov Seattle - New York 86:85 Najviac bodov: Durant 21, Wilcox 20 (10 doskokov), E. Watson a Collison (12 doskokov) po 9 - Z. Randolph 24, Crawford 23, Q. Richardson 11, štvrtiny: 17:15, 17:23, 29:23, 23:24, 12 783 divákov Sacramento - Chicago 105:101 Najviac bodov: Artest 28, Kevin Martin 26, B. Miller 22 (20 doskokov) - B. Gordon 33, Hinrich 18, Noah 10, štvrtiny: 31:33, 32:27, 15:17, 27:24, 15 523 divákov SITA