Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. mája 2013

V Mníchove sa začína sledovaný proces s neonacistkouV nemeckom Mníchove sa v pondelok proces s údajnou neonacistkou podozrivou z účasti na desiatich rasovo motivovaných vraždách. Ostro ho budú sledovať aj najvyšší politici vrátane ...Zdieľať
neonacizmus protest MNÍCHOV 6. mája (WEBNOVINY) - V nemeckom Mníchove sa v pondelok proces s údajnou neonacistkou podozrivou z účasti na desiatich rasovo motivovaných vraždách.


Ostro ho budú sledovať aj najvyšší politici vrátane kancelárky Angely Merkelovej, ktorá vraždy označila za hanbu pre celú krajinu.

Proces, ktorý pred troma týždňami odložili na 6. mája, prebehne za prísnych bezpečnostných opatrení.

Pred mníchovským súdom chce proti obvineným demonštrovať Združenie proti nacistickému teroru a rasizmu.

Obvinenou je 38-ročná Beata Zschäpeová, ktorú v novembri zatkli pre účasť na desiatich vraždách tureckých Nemcov. Členka nemeckej neonacistickej bunky mala spolu s ďalšími radikálmi vraždiť v rokoch 2000 až 2007.

Obeťami ich vraždenia boli v drvivej väčšine majitelia obchodov tureckého pôvodu ale aj jeden grécky imigrant a nemecká policajtka. Vláda v Berlíne v súvislosti s odhalením priznala vážne pochybenia bezpečnostných zložiek, čo Merkelová označila za "hanbu pre celé Nemecko". Minulý rok sa objavili informácie o existencii písomného kontaktu medzi Zschäpeovou a nórskym masovým vrahom Andersom Breivikom. Proces okrem Nemecka sledujú aj v Turecku.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V šachte potrubia našli mumifikovanú mŕtvolu
<< predchádzajúci článok
Nemecko podľa Barrosa nenesie zodpovednosť za šetrenie v EÚ

V Mníchove sa začína sledovaný proces s neonacistkou - diskusné fórum čitateľov